Путін дуже непередбачуваний і неосвічений

Візит російського президента до Фінляндії в липні викликав величезний резонанс. І не стільки через факт приїзду Володимира Путіна в країну ЄС, що останнім часом стало рідкістю, скільки через зміст публічної розмови президентів двох країн. Путін спробував представити фінів своїми союзниками, а президент Фінляндії на корені припинив ці спроби. Посол України у Фінляндії АНДРІЙ ОЛЕФІРОВ в інтерв'ю "Апострофу" вказав на нахабну риторику Путіна і пояснив, чому Фінляндія — один з важливих партнерів України в ЄС. Посол упевнений - у Фінляндії прекрасно розуміють, що в 2014 році Росія здійснила щодо України сценарій, який застосовувала щодо Фінляндії в 1939 році.

Про це йдеться в інтерв'ю на "Апострофі".

- У липні Путін вперше в цьому році відвідав країну-члена ЄС. І це була Фінляндія. Це був державний робочий візит, метою якого було вирішити двосторонні проблемні питання — в першу чергу, міграційні. У минулому році Росія фактично відкрила кордон, і іноземці (з Іраку, наприклад) безконтрольно змогли потрапляти в Фінляндію. По-друге, звичайно, торгівля. Щоб ви розуміли: торгівля між країнами (Росією і Фінляндією, — "Апостроф") впала в два рази. Росія була першим торговим партнером Фінляндії, а стала шостим або сьомим. Зараз на першому місці Німеччина. Але не для преси, не публічно... Жодна людина в Фінляндії не скаже, що дуже погано, що є санкції, і є російські контрсанкції. Тези інші. По-перше, що Росія страждає не від санкцій, а від дурної, вибачте мені це слово, економічної політики, падіння рубля, розрахунку виключно на свою сировину — нафту, газ та інше, - сказав посол.

За його словами зближення між Фінляндією і Росією бути не може. З

 - Задумайтеся над цими цифрами: кордон України з Росією - протяжністю 2000 кілометрів. А у Фінляндії — 1300 кілометрів. Уявляєте, що таке 1300 кілометрів для країни, населення якої складає 5 млн — в дев'ять разів менше, ніж у нас?! 1300 кілометрів — це більше, ніж протяжність кордонів з Росією усіх інших країн-членів ЄС. Тобто вони, як і ми, сусідів, на жаль, не вибирали, - сказав він.

Він переконаний, що фіни розуміють  - Путін є дуже непередбачуваним і, скажімо так, неосвіченим, на жаль, партнером.

Тому що друга теза Путіна була такою: “Ми проти того, щоб Фінляндія вступала в НАТО. І, звичайно, будемо змушені реагувати, підтягнути наші війська". А потім він говорить перед інтелігентними фінами і президентом, який його запросив: "НАТО із задоволенням воювало би з Росією до останнього фінського солдата". Фінська журналістка його і питає: "Навіщо Росія робить все можливе, щоб Фінляндія, яка ніколи навіть не думала про НАТО, туди вступила? І тепер майже більшість фінів хоче в НАТО..., - підкреслив посол.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Бомбардувальники США пролетіли біля узбережжя КНДР

23 вересня американські бомбардувальники B-1B Lancer у супроводі винищувачів пролетіли в міжнародному повітряному просторі над водами на схід від Північної Кореї....

Це може бути цікавим

У російському океанаріумі загинула білуха

У російському місті Владивосток в Приморському океанаріумі загинула білуха....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Стало известно, сколько Неймар зарабатывает в ПСЖ в день

Стали известны некоторые детали контракта Неймара с ПСЖ....