Протягом 10 років в Сибіру з'являться китайські "ввічливі чоловічки"

Китайським військовим вторгненням росіяни лякають одне одного не перший десяток років. На цю тему у РФ знято безліч документальних фільмів, як-от такий. Щороку економічна і військова міць «китайського дракона» зростає, як і його бажання потіснити «російського ведмедя».

Про це йдеться в статті 10 нових воєн, які загрожують світу в найближчі роки на Forbes.

Згідно з нею у січні 2015 року військовий експерт Френк Джейкобс на сторінках американської газети New York Times створив резонансну тему, виклавши причини, через які Китай зажадає собі територію Сибіру.

 - Китай перенаселений і відчуває дефіцит сировинних ресурсів. Натомість Сибір, навпаки, мало заселений і багатий на деревину, нафту та газ. Населення Китаю (1,35 млрд осіб) майже в 10 разів перевищує населення Росії (144 млн), а на територіях, прилеглих до 4209-кілометрового російсько-китайського кордону, диспропорція ще більша – лише 6 млн росіян живуть навпроти 90 млн китайців, - йдеться у статті.

На думку Френка Джейкобса, істотна частина сибіряків може зважити вигоди й побачити, що Піднебесна їм ближча, ніж Москва, після чого Пекін роздасть їм китайські паспорти і вишле «ввічливих жовтих чоловічків» для військового захисту «своїх громадян». Західні експерти вважають, що за такого розвитку подій Росії доведеться або поступитися Китаю частиною своєї території, або застосувати ядерну зброю.

Ця війна вважається малоймовірною з десяти розглянутих. По-перше, теплолюбні китайці неохоче селяться в Сибіру – за даними Федеральної міграційної служби РФ, у 2014 році до країни прибуло лише 11 000 китайських мігрантів. По-друге, перед Китаєм лежать легші шляхи для експансії, ніж конфлікт із ядерною державою. Відібрати території простіше в Монголії, а нафтогазові родовища – у Філіппін у Південно-Китайському морі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

В Нидерландах открыли мост, напечатанный на 3D-принтере

В голландском городе Гемерт, расположенном на юге страны, открыли первый в мире мост, напечатанный на 3D-принтере....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....