На Херсонщині любіюють вітропарк у водно-болотному угідді міжнародного значення

Жителі с.Олександрівка Каланчацького району  Херсонської області звернулись до Президента України П.Порошенка з проханням зупинити будівництво вітропарку поряд з їхнім селом кампанії ТОВ «Віндкрафт Каланчак».

Питання будівництва вітроелектростанцій викликало значний резонанс серед жителів села Олександрівка. Адже неподалік вже є два існуючих вітропарки, які додали складності у життя сусідніх сіл.

Село розташоване на берегах Карканітської затоки, яка ще у 1975 році згідно Рамсарської конвенції отримала статус водно-болотних угідь міжнародного значення.

«Люди сподівалися, що наші чиновники при владі організують громадські слухання, де можна буде почути професійні висновки екологів, орнітологів, геодезистів. – йдеться у зверненні жителів села. - Натомість, голова Каланчацької райдержадміністрації Загорулько Г.І. при допомозі Олександрівського сільського голови Лабушного А.Г. зібрали в приміщені сільської ради  тільки тих, хто підтримує цю ідею. Ніякого оголошення про те, що будуть громадські слухання не було, збирали людей через телефоний дзвінок, повідомляючи, що буде зустріч із головою Каланчацької райдержадміністрації Загорулько Г.І., навіть, не називаючи з якого питання».

Таку «таємну вечерю» оформили протокольно, як громадські слухання, де одноголосно (42 особи) дали згоду на виготовлення документації під будівництво вітроенергетичних установок. Таке одноголосне схвалення викликає, щонайменше, здивування. Дізнавшись про це жителі села Олександрівка самі сформувавши ініціативну группу з 5 осіб, повідомивши про збори села через місцеву газету «Слава Праці», а також письмовим запрошенням голову Олександрівської сільської ради та всіх жителів села Олександрівка та провели збори села самостійно. Голова відмовився прийти, при  цьому заявивши, що тільки він має право збирати і проводити загальні збори села, і наше зібрання неправомірне та протизаконне.

Ініціативна группа зібрала 285 підписів жителів села (значно більше ніж у фіктивному протоколі громадських слухань), сподіваючись, що до пропозицій громади прислухаються та проведуть відповідно до закону громадські слухання.

У відповіді на звернення селян голова Каланчацької райдержадміністрації, зазначив, що вирішення данного питання це компетенція місцевих рад. Сільський голова Лабушний А.Г. теж відмовився організовувати громадські слухання, направивши обурених селян до Каланчацької РДА, де 09.08.2016року будуть проводитися слухання з приводу затвердження генерального плану розміщення вітроелектроустановок на території Олександрівської сілської ради, про що було оголошено в газеті «Слава Праці».

9 серпня представники громади залучивши депутата Каланчцької районної ради Михайленка В.І., прибули на громадські слухання, але як виявилося, що на цих зборах вони  були непроханими гостями, бо ніхто їх не збирався організовувати і проводити. В кабінеті заступника голови Каланчацької райдержадміністрації куди їх запросили, був присутній заступник РДА Онуце О.І. та ахітектор РДА Гетьман В.А., які повідомили, що громада -  не професіонали і не має права давати екологічну чи будь-яку іншу оцінку щодо роботи вітрових установок.

Якщо ці питання вирішуються без участі громади, то навіщо ж тоді громадські слухання?

В ВГО «Національний екологічний центр України» дослідили ситуацію. Дійсно, територія входить до складу Рамсарського угіддя і не може бути забудована вітряками, адже має значення для міграції птахів. Більше того, сама ділянка є однією з останніх степових цілин приморської частини Херсонщини і наразі готується обгрунутвання щодо включення її у національний природний парк «Джарилгацький». Тут зростають види рослин, занесені до Червоної книги України, що виключає законний варіант забудови ділянки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Поліція зачистила суд від прихильників Коханівського

Правоохоронці звільнили приміщення Святошинського районного суду Києва, яке було заблоковано прихильниками лідера "Добровольчого руху ОУН" Миколи Коханівського....

Це може бути цікавим

Почему Путин хочет контролировать Украину? Спросите Сталина

В феврале 2014 года одетые в камуфляжную форму люди, ехавшие на бронетранспортерах и имевшие при себе оружие боевого образца, появились со стороны российской военно....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия разыгрывает каталонскую карту, чтобы оправдаться за Крым

Владимира Путина по-прежнему возмущает сделанное в ноябре 2016 года заявление Международного уголовного суда (МУС), согласно которому «существуют здравые и разумны....