Експерти пояснили, як нараховують субсидії непрацюючим

Працездатні споживачі, які не отримують офіційного доходу, вказують у декларації про доходи неправдиву інформацію,  приховуючи реальний рівень одержуваних коштів.

Як стало відомо Domik.ua, щоб вивести субсидіантів з тіні і стимулювати їх до офіційного працевлаштування та сплати податків, чиновники збільшили рівень доходу, який враховується при нарахуванні субсидії для працездатних непрацюючих громадян.

Так, компенсація нараховується, виходячи з двох прожиткових мінімумів (раніше враховувався розмір одного прожиткового мінімуму). За словами міністра соціальної політики України Андрія Реви, в Україні немає громадян, які не отримують ніякого доходу.

- Стверджую: в Україні немає людей, які отримують доходи менші, ніж офіційний прожитковий мінімум. Логічний висновок: такі молоді люди або не хочуть працювати, або просто приховують свої доходи. Але вони претендують на субсидію, - впевнений чиновник.

За словами міністра, багато українських сімей отримують неофіційні доходи, не платять податки, при цьому хочуть отримувати максимальний розмір субсидії на оплату ЖКП. Така практика існувала в Україні, але з 1 травня 2016 року при нарахуванні компенсації людині працездатного віку без офіційного доходу і зайнятості (навчання, служба в армії) враховується дохід у розмірі 2900 грн (двох прожиткових мінімумів).

- За обсягом субсидія, скажімо, у скромної вчительки, яка важкою, напруженою працею заробляє гроші і чесно платить податки, не повинна бути менше, ніж у тих, хто не декларує ні копійки доходу, але при цьому споживає газ, світло і т. д. на рівні з іншими. Зарахування в сукупний дохід двох прожиткових мінімумів (2900 грн) дещо вирівнює ситуацію і змушує офіційно непрацюючу особу заплатити більше коштів за спожиті комунальні послуги, оскільки субсидія у нього зменшується. Споживач може уникнути такого негативного розвитку подій, якщо офіційно працевлаштуватися хоча б на мінімальну зарплату та почне сплачувати податки до бюджету. Хто не працює, той не їсть. В цьому і є принцип соціальної справедливості, - говорить Андрій Рева.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Телескоп ALMA получил снимок необычной звезды, похожей на глаз

Исследователи получили первые детальные снимки старой звезды U Antliae....

Це може бути цікавим

На Покрову "Укрзализныця" пустит пять дополнительных поездов

"Укрзализныця" назначила пять дополнительных поездов на октябрь для поездок во время празднования Дня украинского казачества и Покровы Пресвятой Богородицы, кот....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....