Мінуси і плюси військового параду 24 серпня

Чому на нього обов'язково треба піти, на думку Юрія Бірюкова.

мінуси:

1. 24 серпня 2014 року на параді в Києві перебував командувач АТО на території Донецької та Луганської областей, начальник Генштабу Віктор Муженко. Він знав, що російська регулярна армія почала наступ і оточувала Іловайськ, йому надходили відчайдушні доповіді. Але він стояв на трибуні, адже йому хотілося отримати погони генерал-полковника. Потім відзначав в Києві поді.. У Краматорськ в штаб Муженко повернувся о 22 годині 25 серпня - на наступний день. До цього часу російські війська без бою взяли Старобешеве і оточили головні сили сектора "Б" в Іловайську. Якби війська отримали наказ на відхід 24-го або 25-го втрати були б мінімальні - оточення спочатку було дуже нещільним, а пройти треба було 30 кілометрів, деякі підрозділи і багато машин вийшли з оточення в перші дні без всяких втрат. Муженко ухилився від управління оточеними військами, не дав ніяких наказів, і люди були змушені вибиратися самі. 29 серпня в один день загинуло 400 українських вояків. Справу розслідувано рік тому, але до суду його досі не передали. Муженко знову буде на параді, напевно орден новий отримає. А в суд справу не передають, бо орденоносець щодо укладення військової експертизи повинен сидіти в тюрмі з великим терміном. І цей парад і пам'ять про загиблих Муженко теж буде ганьбити своєю присутністю і своїми лицемірними словами.

2. Витрата коштів на парад, витрата матеріальних ресурсів, яких гостро не вистачає фронтовим частинам.

3. Відволікання часу великого числа військових, які зайняті парадом, а не війною. А на фронті деякі батальйони воюють за 10-11 місяців без ротацій, що створює непростий психологічний клімат і серйозні наслідки.

4. Використання військовими керівниками параду як способу прикрити реальні проблеми армії красивою картинкою. Структурні реформи в армії поки не почалися. Поліпшення матеріального постачання пояснюється не реформами, а значно більшими сумами фінансування і зниженням інтенсивності бойових дій. Крадіжка, вірніше, мародерство деяких високих начальників в армії триває, іноді навіть під прикриттям брехливих "волонтерських" статусів і піару.

5. Застосовувати важку техніку на параді - значить даремно витрачати моторесурс. У 2015-му був парад без техніки, і все виглядало дуже гідно. А зараз проблеми з рівнем готовності техніки та її надійністю дуже гострі, і тягнути її в місто - невиправдано. Я проти застосування техніки на параді. Техніку можна не менше ефектно показати в бойових частинах в АТО.

6. Важка техніка псує асфальт. І це правда. Київський асфальт йде хвилями від фур, а тут 40-тонні танки.

плюси:

1. Армія в 2014-му армія була фактично недієздатна, і вона буквально відродилася з попелу. Ми тільки створюємо її нові традиції, на параді буде вперше продемонстрована нова військова форма. Парад - це нове обличчя нової армії, і народ повинен це побачити. Для роз'єднаного українського громадянського суспільства, де багато емоцій, де багато конфліктів, парад - це важливий об'єднуючий символ поваги до своєї держави. Наша армія - це наша спільна перемога.

2. Українська армія - народна. Кістяком її не є кадрові військові, а перш за все добровольці й мобілізовані, що прийшли в армію з початком війни. Ця народна армія воює тільки тому, що її основні потреби в більшій частині забезпечував народ України. Народ є мотиватором армії. І показати народу України ЙОГО армію - це логічно, це справжній НАРОДНЕ свято.

3. На парад в цьому році відбирали відмінних солдатів з різних частин, багато заслужених героїв і просто відомих особистостей. Це парад буде свого роду галереєю героїв. Це велика честь бачити всіх цих гідних людей разом. Буде на параді чимало кращих представників нашого суспільства. Адже дуже важливо подивитися їм в очі - адже у нас спільна доля з цими воїнами, це вони і є обличчя нашої незалежності, вони першими зустрічають лицем до лиця тих, хто на цю незалежність сміє зазіхнути.

4. Парад задає нові стандарти забезпечення військ. Продемонструвавши нову форму тепер держава буде зобов'язана забезпечити ВСЮ армію в таку нову парадну форму. А нову форму можна критикувати, але багатьом вона подобається, вона створена на базі національних історичних традицій, і найважливіше її відмінність - це відрив повний і остаточний від радянських традицій, це самобутність, яка дуже важлива навіть в найменших символах, щоб показати - ми відкинули і в цій ключовій деталі радянсько-російський військовий символізм. У нас в цьому вже немає нічого спільного.

5. Стільки боєготовності бойової техніки як зараз в Україні ще ніколи не було. Показати таку кількість техніки, яка була відновлена ​​і введено в дію за рахунок державного бюджету, за рахунок кожного платника податків - значить показати людям зримо і явно, що рівень боєздатності армії зростає. І це важливо розуміти і демонструвати не тільки народу, але і нашим друзям і нашим ворогам. Так, в нашому конкретному випадку, коли армія була знищена за 23 роки, показати колони техніки - значить показати відродження і силу. Україна стала боєготовною і вона буде боротися, вона не слабшає, а тільки зосереджується. Показуха? Таку показуху раніше показати в Україні було неможливо.

6. Асфальт псується. Значить треба в центрі Києва укладати якісний асфальт. Довговічний, який витримує великі навантаження.

7. У всіх нас є діти, є молодь, а в нашому суспільстві система виховання розірвана, фрагментарна. Парад виховує майбутні покоління молодих українців. демонструє значення армії, повагу до армії, гордість армією. Малюкам, які сидячи на батькових плечах будуть махати прапорцями проходять колонах, не треба буде пояснювати, навіщо Україні потрібна армія, наскільки вона важлива, і наскільки висока честь захищати свою Батьківщину. Це наше нове культурний та інформаційний поле. Це наше майбутнє.

Мій висновок: парад потрібен. Але забувати про проблеми армії не можна. І в цей урочистий день ці проблеми треба озвучувати, а не перебувати в ілюзіях. Я обов'язково піду з родиною, для мене військовий парад - це справжній державне свято.

А за загиблими під Іловайськ повинна бути оголошена хвилина мовчання.

Юрій Бутусов

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Самолет с самым длинным в мире крылом впервые запустил двигатели

Перспективный самолет Stratolaunch с самым большим в мире размахом крыла впервые запустил все свои шесть турбовентиляторных реактивных двигателей....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Під Києвом знайшли цех з виробництва підробного пива відомих брендів

У Вишгородському районі Київської області працівники поліції та податкової 20 вересня виявили підпільний цех з виробництва алкогольної продукції....