Волонтери американського музею знайшли добре збережений череп тиранозавра

Знімок частини черепа, звільненої від порід при розкопках. Велика частина останків знаходиться в глибині порід. Зліва видно чорну пляму - зуб, що проступає з верхньої щелепи тираннозавра (череп перевернутий).

Larry Mose / Burke Museum

Волонтери Музею Берка в Сіетлі виявили в формації Хелл-Крік імовірно повністю збережений череп тиранозавра. Це п'ятнадцята подібна знахідка за всю історію розкопок. Череп налічує близько 1,2 метра в довжину і менше метра в ширину, і, за словами фахівців музею, належить дорослому 15-річному динозавру. Вчені також виявили і інші частини скелета тиранозавра - на сьогоднішній день витягнута приблизно п'ята частина скам'янілостей. Череп доставлений в музей і демонструватиметься до жовтня, після чого вчені приступлять до очищення його від гірської породи, це може зайняти до року. Про знахідку повідомляє прес-реліз музею.

Волонтери виявили останки тираннозавра в ході експедиції, організованої музеєм. На них вказали осколки великих кісток, виявлені в піщанику. За характерною великої пористості кісток палеонтологи визначили, що останки належать хижому динозавру. Розкопки підтвердили гіпотезу - кістки належать тиранозавру.

Для вилучення частин скелета фахівцям довелося видалити близько 20 тонн породи. Спочатку були витягнуті ребра і лише потім вчені виявили череп динозавра. Розкопки показали, що вся права частина черепа, включаючи зуби, була неушкодженою. Палеонтологи сподіваються, що і ліва частина виявиться в хорошому стані. Тиранозавра, якому належать останки, назвали на честь волонтерів - Tufts-Love Rex.

Розмір черепа виявився хорошим індикатором віку і розміру динозавра - за оцінками фахівців тиранозавру на момент загибелі було близько 15 років. В середньому ці хижаки жили 15-25 років. Палеонтологи припускають, що останки динозавра всього на 15 відсотків менше ніж найбільший з виявлених тиранозаврів. Висота виявленого хижака становила близько 5-6 метрів, а в довжину він налічував 12 метрів. Встановити  стать тираннозавра поки не вдалося. Вік знахідки - 66,3 мільйона років. Тираннозавра мешкали на Землі під час пізнього крейдового періоду - 145-66 мільйонів років тому. Вони зникли під час крейдо-палеогенового вимирання, датованого 66 мільйонами років тому. Дослідження їх раціону харчування і способу життя засновані на детальному аналізі останків динозаврів. Наприклад, досліджуючи шар емалі на зубах тиранозаврів палеонтологи з'ясували, що хижаки могли володіти губами. Аналіз пошкоджень на черепі одного з представників сімейства тіраннозавроідов показав, що ці динозаври практикували канібалізм.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Умани между паломниками-хасидами произошла резня

В Умани между паломниками случился внезапный конфликт, в результате которого один из них получил ножевое ранение....

Це може бути цікавим

Многоуровневые натяжные потолки – что обязательно о них нужно знать

Натяжные потолки являются самым современным на сегодняшний день видом оформления верха помещения....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Церетелі шокував мережу висловлюванням про Сталіна

Скульптор і художник Зураб Церетелі, який є автором нового бюсту Йосипа Сталіна, здивував користувачів мережі своїм висловлюванням про радянського диктатора....