У розслідуванні корупції часів режиму Януковича якісних змін немає

Генеральна прокуратура України ще в березні 2014 року відкрила перші кримінальні провадження проти екс-президента-втікача Віктора Януковича та представників корупційного режиму – його поплічників в Уряді та бізнесі. Більшість з них перерахована в санаційному списку Європейського Союзу: це В. Ю. Захарченко, В. П. Пшонка, О. Л. Лукаш, А. П. Клюєв, В. І. Ратушняк, О. В. Янукович, А. В. Пшонка, С. П. Клюєв, М. Я. Азаров, С. В. Курченко, Д. В. Табачник, С. Г. Арбузов, Ю. В. Іванющенко, О. В. Клименко, Е. А. Ставицький. На сьогодні жодного обвинувального вироку по фігурантах цих справ немає.

Transparency International Україна й Антикорупційна група Реанімаційного пакету реформ весь час уважно відслідковують перебіг розслідувань. За наявною в нас інформацією, щодо самого Віктора Януковича кримінальні провадження стосуються заволодіння земель та маєтків у Межигір’ї та Сухолуччі, зловживань у справі «Укртелекому», отримання неправомірної вигоди під виглядом авторської винагороди за публікацію книг.

Також розслідується низка проваджень проти поплічників екс-президента, згаданих вище. І хоча ці справи, вочевидь, не охоплюють усіх масштабних корупційних зловживань, які мали місце за часів правління Януковича, навіть вони до цього часу не направлені до суду з обвинувальними актами.

Ключовим фактором у цих провадженнях є не лише відповідальність винних, а й повернення державі вкрадених активів. Деякі з них сьогодні заарештовані в Україні, країнах Європейського Союзу, інших країнах світу. Утім, активи не можуть перебувати під арештом без вироку нескінченно довго. Існує висока вірогідність їхньої втрати. Україна вже залишилася без активів братів Клюєвих в Австрії, а також коштів на банківському рахунку Злочевського у Великобританії. Потрібно докласти зусиль, щоб не випустити з рук інші активи.

Transparency International Україна й Антикорупційна група Реанімаційного пакету реформ вкотре наголошують: для повернення вкраденого потрібні якісні судові вироки з конкретними доказами винуватості осіб. Часу домогтися таких вироків у ГПУ фактично не залишилося. Успішні розслідування корупційних злочинів високопосадовців часів Януковича з подальшою конфіскацією за вироком суду здобутих ними злочинним шляхом активів мають надважливе значення.

Саме тому антикорупційні організації звертаються до Генерального прокурора України Юрія Луценка з пропозицією відзвітуватися перед суспільством за розслідування всіх корупційних злочинів Януковича та його поплічників. Генпрокурор повинен поінформувати, чому кримінальні провадження досі не направлені до суду для розгляду по суті. Окрім того, Луценко мусить озвучити чіткі часові орієнтири, коли це буде зроблено.

Нагадуємо, що 100 днів на посаді Генпрокурора вже минуло, а якісних змін досі не відбулося.

Реальне покарання корупціонерів зі складу попередньої влади на чолі з Віктором Януковичем має стати дієвим попередженням для охочих повторити такі злочини.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Розпочався міжнародний флеш-моб на захист прав дельфінів

На території України досі працює 20 дельфінаріїв, в яких утримується близько 80 дельфінів-афалін та інші рідкісні морські тварини....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

ДТП в Харкові: до суду привезли Зайцеву, яка вбила п'ятьох людей

Підозрювану у смертельній ДТП у Харкові Олену Зайцеву вже доставили в Київський районний суд Харкова....