Продукти, щоденне вживання яких допоможе уникнути раку

Краще уникнути проблеми, аніж боротися з її наслідками. Ця стара істина актуальна і в світі медицини. Мільйони людей щороку дізнаються про те, що хворі на рак. Між тим, багато хто з них могли б уникнути цієї долі, якби дотримувались деяких правил харчування, пише НВ.

Вчені досі не дійшли єдиного висновку про природу раку, зокрема, про роль спадковості. Досі залишається загадкою, чому деякі завзяті курці помирають від старості у похилому віці, в той час як у молодих людей, які ніколи не тримали сигарету, діагностують рак легень.

Цей та багато інших прикладів свідчать про те, що крім спадковості і прямих чинників (куріння, екологія, шкідливе виробництво тощо) є й безліч інших причин, через які люди хворіють або не хворіють на рак.

Багато вчених схильні віддавати чільну роль харчуванню.

Згідно з деякими дослідженнями, люди, які регулярно вживають деякі продукти, здатні звести ризик виникнення онкологічних захворювань до мінімуму.

Чорниця

Один з найкорисніших видів ягід. Характеризується високим вмістом вітамінів С і К і безлічі інших корисних речовин. Але в чому чорниця не має рівних, так це у вмісті антиоксидантів.

Антиоксиданти нейтралізують в організмі вільні радикали, які лежать в основі запальних процесів в організмі. Чим більше в організмі вільних радикалів, тим більше виникнення безлічі руйнівних процесів, зокрема, раку.

Згідно з численними дослідженнями, регулярне вживання чорниці знижує ризик виникнення раку грудей, кишечника, сечового міхура, легень і шкіри.

Важливо знати, що чорниця не втрачає корисних властивостей при заморожуванні, тож захищати свій організм від раку з її допомогою можна і потрібно цілий рік.

Часник

Про користь часнику відомо з давніх часів. Але про те, що цей продукт може служити захистом від раку, стало відомо порівняно недавно.

Дослідження показують, що у часнику містяться компоненти сірки, які здатні стимулювати імунну систему і підвищувати її здатність знищувати ракові клітини. Зокрема, деякі дослідження показують, що регулярне вживання часнику знижує ризик виникнення раку шлунку в 10-12 разів.

Броколі

Броколі - це суперпродукт (superfood), так медики називають продукти, які мають фантастичний набір корисних властивостей, і мають бути включені в раціон будь-якої людини.

У випадку з раком броколі також в перших рядах. Як і часник, броколі містить компоненти сірки, які стимулюють імунну систему. Згідно з недавнім дослідженням вчених з Мічиганського університету, деякі речовини, що містяться в броколі, активно знищують стовбурові клітини, які служать основними "цеглинками" для побудови злоякісних пухлин.

Головне - не готувати страви з броколі в мікрохвильовій печі. Згідно з нещодавнім дослідженням іспанських учених, мікрохвилі знищують до 97% всіх корисних речовин, які містяться в броколі.

Імбир

Згідно з деякими недавніми дослідженнями імбир показує чудеса в боротьбі з деякими поширеними формами раку. Зокрема, дослідники з Мічиганського університету з'ясували, що споживання імбиру призводить до запобігання або уповільнення раку яєчника. В іншому дослідженні американських вчених імбир продемонстрував відмінні результати у запобіганні раку кишечника.

Експерименти на лабораторних тваринах показали, що ракові пухлини різного роду ростуть значно повільніше, якщо в організмі високий рівень бета-іоніну, компонента, який у великій кількості міститься в імбирі.

Горіхи

Горіхи взагалі дуже корисні, а деякі їхні підвиди, наприклад, бразильські горіхи, можуть і зовсім вважатися панацеєю від деяких видів раку.

Ці горіхи багаті селеном. Згідно з численними дослідженнями, цей мінерал здатний знищувати ракові клітини і допомагає здоровим клітинам відновлювати пошкоджені ділянки ДНК.

Дослідники з Гарвардського університету спостерігали за 1000 пацієнтів з раком простати на ранніх стадіях і з'ясували, що у чоловіків з високим рівнем вмісту селену в крові, рак прогресував значно повільніше.

Інше велике дослідження, проведене в університеті Корнелла (штат Нью-Йорк), показало, що доза 200 мкг селену на добу призводить до зниження ризику виникнення раку простати на 60%, раку кишечника - на 58%, раку легень - на 46%. А загалом, рівень смертності від раку в людей, які регулярно вживають продукти, багаті селеном, - на 39% нижче середньостатистичного.

Ківі

Ківі - це вітамінна бомба. В цьому екзотичному фрукті удосталь містяться вітаміни С і Е, а також мідь і безліч інших корисних речовин, включно з антиоксидантами, незамінними в боротьбі з раком.

І хоча регулярне вживання ківі може допомогти в боротьбі з усіма видами онкологічних захворювань, деякі дослідження свідчать про те, що ківі найефективніший при раку легенів і шлунка.

Лосось

Згідно з результатами недавнього дослідження австралійських вчених, люди, які вживають лосось не менше трьох разів на тиждень, мають на 30% менше шансів захворіти на лейкемію. Інші дослідження виявляють такий само взаємозв'язок між споживанням лосося та інших жирних видів риби і зниженням ризику виникнення багатьох інших форм раку.

Вся справа в поліненасичених жирних кислотах омега-3. Ця найважливіша для здоров'я речовина в людському організмі не виробляється. Єдиним джерелом її надходження є їжа. Жири омега-3 регулюють кров'яний тиск і рівень кальцію в організмі, знижують ризик виникнення тромбів тощо.

Також вони є відмінною профілактикою онкологічних захворювань, впливаючи на обмін речовин і роботу імунної системи.

І хоча жири омега-3 зустрічаються в багатьох продуктах, найпростішим способом їхнього одержання є жирні види риби.

Грейпфрут

У грейпфруті у великій кількості міститься речовина лікопін. Це потужний антиоксидант. І як інші подібні речовини, він успішно протистоїть раку.

Так, багаторічне дослідження медиків з Гарвардського університету, яке нещодавно завершилося, показало, що чоловіки, які вживали продукти, багаті лікопіном, не менше 10 разів на тиждень, знижують ризик захворювання на рак простати, як мінімум, на 50%. Лікопін також міститься у багатьох овочах і фруктах, наприклад, у помідорах і кавунах, але саме в грейпфрутах його вміст дуже високий.

Крім того, грейпфрути можуть похвалитися високим вмістом фенолової кислоти, біофлаваноїдів (які перешкоджають виділенню гормонів, що сприяють зростанню злоякісних пухлин) і різних речовин, які задіяні у виробництві ензимів, здатних запобігати раку.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ПРИВИДИ ЦИРКУ В HALLOWEEN: великий та жахливий Цирк

31 жовтня та 1 листопада цирковий світ зміниться - в ньому будуть панувати страхітливі персонажі, від вигляду яких кожен почне тремтіти....

Це може бути цікавим

"Укрпочта" поднимает тарифы на свои услуги

"Укрпочта" повысит цены на свои услуги от 12% до 43,2%....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Недоторканність чи відкликання. Які механізми контролю ефективні?

З огляду на міжнародний досвід питання коментує політолог, активіст «Соціального руху» Денис ПілашВимога щодо позбавлення народних депутатів недоторканності є ....