НАБУ звинувачує ГПУ у викраденні свого співробітника

Національне антикорупційне бюро наполягає, що Генеральна прокуратура викрадала 2 її співробітників 12 серпня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.

-  По-перше, незрозуміло походження цих документів: ким, коли і на чий запит вони були надані, і головне - навіщо. По-друге, ці "протоколи" жодним чином не спростовують факту незаконного викрадення і утримання працівників НАБУ і не виправдовують застосування до них заходів фізичного та психологічного впливу (простою мовою - тортур). Навпаки, ці "протоколи", якщо вони справжні, тільки підтверджують утримання працівників НАБУ в приміщенні департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки до півночі, - йдеться в ньому.

НАБУ відзначає, що згідно із зазначеним в документах часу, допити свідків відбувалися вже після 22:00, що є грубим порушенням Кримінально-процесуального кодексу (ч.4 ст.223).

-  З огляду на, що працівники НАБУ були викрадені близько другої години дня, незрозуміло, що з ними так довго робили в прокуратурі і навіщо так довго утримували, - підкреслюється в повідомленні.

Крім того, зі слів НАБУ, в протоколах зазначено, що співробітники відомства допитували працівників Антикорупційного бюро в якості свідків за одним з кримінальних проваджень від 24 червня, яке, згідно з інформацією в ЗМІ, відкрито за фактом замаху на життя одного із співробітників Генпрокуратури.

Згідно повідомлення, відповідно до законодавства (ст. 135 Кримінального процесуального кодексу), якщо особу викликають на допит в якості свідка, вона повинна бути завчасно повідомлена про виклик (не менше 3 діб або завчасно з урахуванням необхідного для підготовки та поїздки до місця допиту часу), чого в цьому випадку не відбулося.

При цьому вказується, що співробітників НАБУ затримали за місцем виконання службових обов'язків і незаконно позбавили волі.

-  Друге - кримінальне провадження, про яке йдеться в "протоколах" зареєстровано за фактом замаху на одного з керівників Департаменту з розслідування особливо важливих злочинів в сфері економіки і розслідується співробітниками того ж Департаменту ГПУ, що може свідчити про прямий конфлікт інтересів і порушення норм КПК, оскільки прокурор не має права брати участь у кримінальному провадженні, якщо він є заявником або потерпілим, - підкреслюють в НАБУ.

Крім того, розслідування подібних злочинів не відноситься до компетенції департаменту економічних розслідувань.

Антикорупційне бюро вважає, що виробництво було зареєстровано співробітниками департаменту Генпрокуратури 24 червня, коли керівництву департаменту вже точно було відомо про те, що детективи НАБУ розслідують кримінальні провадження щодо посадових осіб очолюваного ними підрозділу.

У відомстві зазначають, що процесуальні документи, отримані під тиском, з порушенням кримінального процесуального законодавства та прав людини, не мають юридичної сили.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

6 сценариев техноапокалипсиса

Как сказал культуролог Поль Вирильо: «Изобретатель корабля изобрел и кораблекрушение»....

Це може бути цікавим

Как Россия использует социальные сети, чтобы сеять раскол среди американцев

"Только через Facebook связанные с Россией самозванцы провели сотни миллионов взаимодействий с потенциальными избирателями, которые полагали, что общаются с собратья....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Актер Джерард Батлер госпитализирован после аварии на мотоцикле

По данным портала TMZ, падение произошло после того, как Батлера «подрезал» автомобиль....