Вчені розповіли, чому з роками час йде швидше

Науковці вивчили, як змінюється метаболізм у людини з роками.

Коли ми були маленькі, нам здавалося, що літні канікули триватимуть цілу вічність, а до зими ще довго. Стаючи старше з кожним роком люди помічають, що час пролітає з шаленою швидкістю. Ясна річ, це наслідок дорослого життя, яке наповнене безліччю обов’язків і турбот.

Дослідження дійсно показують, життя набирає все більшого темпу для підростаючої людини. Існує кілька теорій, які можуть пояснити, чому наше сприйняття часу прискорюється з віком.

Спершу, приводом для цього може стати поступова зміна наших внутрішніх біологічних годин. Метаболізм сповільнюється разом з нашим серцебиттям і диханням. Дитячі біологічні кардіостимулятори б’ються значно швидше, а це означає, що вони вичерпують більше енергії.

Інша теорія говорить про те, нібито це пов’язано з кількістю інформації, що поглинається нами. Чим сильніший потік даних, що обробляються нашим мозком, тим довше тягнеться час. Як свідчить теорія, якщо ми старші, то ми більше пізнаємо наше оточення. Дорослим набагато важче сприймати будинок або робоче місце в якості чогось незвичайного. Говорячи про дітей, вони весь час пізнають щось нове і корисне для себе. Чим сильніше людина знайома з побутом, постійно перебуваючи в ньому, тим швидше біжить час.

Біохімічна складова цієї теорії передбачає звільнення нейромедіатора дофаміну при сприйнятті нових відомостей, що допомагає нам навчитися вимірювати час. Після 20 років рівень дофаміну падає, внаслідок чого час біжить швидше. З віком ми ставимося до життя, як до чогось буденного, а от для дитини двох років воно здається таким незвичайним, адже так довго чекати від дня народження до іншого свята, щоб отримати свій подарунок.

В результаті, вчені відзначили, не слід зациклюватися на віці і часі. Необхідно весь час розвиватися, дізнаватися щось нове, не залишатися на місці. На думку професорів, головне — бути активним, щоб метаболізм і серцево-судинна система працювала як в молодості.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Арнольд Шварценеггер представил электрический Hummer

Kreisel Electric, небольшой австрийский стартап, известный впечатляющими преобразованиями автомобилей в электрокары, на этой неделе открыл новый центр исследований и ра....

Це може бути цікавим

А если снаряд в одно место? Чего испугался Путин

Понаблюдать за учениями «Запад-2017» вместе с Лукашенко в Белоруссию не приехал даже Шойгу....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....