Вчені довели, що Венера колись була придатна для життя

Кліматичні симуляції, проведені вченими з NASA і декількох американських університетів, показали, що в минулому температури на Венері могли бути цілком придатні для існування життя. Про це розповідає стаття, прийнята до публікації в журналі Geophysical Research Letters і викладена на сервері препринтів ArXiv.

У своїй роботі вчені виходять з того, що три мільярди років тому, коли в атмосфері Землі, як і в сучасній венеріанській атмосфері, переважав вуглекислий газ, умови на планетах були подібні. На основі цього припущення, а також топографічних даних Магеллан, побічно свідчать про можливе існування на Венері океану, оцінок кількості сонячної радіації, яка надходила на планету раніше, орбітальних параметрів Венери і існуючих кліматичних моделей Землі, вчені провели тривимірне моделювання змін клімату на планеті.

Всього в результаті моделювання вийшло чотири можливі сценарії розвитку клімату. Вони незначно відрізнялися один від одного - різниця полягала в кількості радіації, отриманої від Сонця, або тривалості доби на планеті. Деякі з моделей дали планету з придатними для існування життя температурами.

Згідно з однією з версій, якщо три мільярди років тому на поверхні Венери існував неглибокий океан, що покривав хоча б 60 відсотків поверхні, а період обертання планети навколо своєї осі становив 16 земних діб або менше, то середня температура повинна була б бути істотно нижчою за сучасну. Середнє значення досягало б всього 56 градусів Цельсія (в той час як зараз вона становить 464 градуси Цельсія). Такий результат виходить навіть за тієї умови, що потік сонячної радіації на Венері залишається на 46-70 відсотків вище одержуваного нинішньої Землею. Вся справа в тому, що нагрівання океану призводило б би до утворення щільного шару хмар, який би діяв як «парасолька», частково захищає планету від сонячного світла.

При врахуванні того, що кілька мільярдів років тому Сонце випромінювало приблизно на 30 відсотків менше енергії, ніж зараз, навіть при сучасній швидкості обертання планети клімат найближчій до Землі планеті міг залишатися придатним для життя аж до 715 мільйонів років тому.

Експериментальні дані, які могли б підтвердити або спростувати висновки моделювання, отримати досить складно. За словами авторів, для цього буде потрібно ретельний пошук слідів водної ерозії у екватора планети за допомогою майбутніх космічних апаратів.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало відомо, коли в Києві почнеться справжня зима

Кліматологи повідомляють, що 23 жовтня у Києві вперше цієї осені температура повітря знизилася до -1,9 ºС....

Це може бути цікавим

КМДА: тепло включене у 80% житлових будинків

Про це сьогодні під час прес-брифінгу заявив Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві розкажуть про найпоширеніші порушення трудових прав та новий ТК

Завтра, 24 жовтня, у Києві о 19:00 пройде семінар щодо дотримання трудових прав найманих працівників в Україні, можливі зміни у разі прийняття нового Трудового кодексу....