Письменник розкрив секрет, як перемогти прокрастинацію

Звичка відкладати на потім вважається причиною стресу і низької продуктивності. На думку французького письменника Давида Д'Еканвіля, проблема прокрастинатора полягає в тому, що він не вміє правильно відкладати справи. 

У кожного з нас час від часу виникає бажання відтягнути прийняття складного рішення або виконання важливої, але неприємної роботи. Одна з найпопулярніших порад по боротьбі з прокрастинацією - «проковтнути гірку пілюлю» (або «з'їсти жабу»), тобто займатися найнеприємнішими і складними справами у першу чергу. Однак Давид Д'Еканвіль (David D'Equanville), автор книги «Маніфест продовженого дня: введення у прокрастинацію», вважає за краще робити навпаки: присвячувати основний час улюбленим заняттям, а менш приємні - відкладати.Я намагаюся відкласти виконання нудної і дратівливої роботи (адміністрування, розбір листів і документів, відповіді на листи), щоб у першу чергу присвятити себе тій роботі, яка приносить мені задоволення, - каже Д'Еканвіль, - моя колега працює інакше: вона намагається у першу чергу позбутися найбільш нудних занять, щоб потім зі спокійним серцем зайнятися тим, що їй цікаво. Нас об'єднує те, що ми обидва так чи інакше відкладаємо щось. Але вона робить це вимушено, у неї йде багато енергії і сил на виконання того, що їй цікаво. Вона виглядає продуктивним працівником, але насправді вона постійно незадоволена собою.

На думку Д'Еканвіля, прокрастинація виникає як реакція опору нашого організму у відповідь на насильство. Організм сприймає неприємні для нього справи як загрозу, і намагається всіляко уникнути її. Однак зобов'язання тиснуть на нас, і в результаті ми відчуваємо почуття провини або незадоволеності. Вихід полягає у тому, щоб не чинити насильство над організмом, а навпаки, м'яко виводити його зі стану оборони. Прокрастинатор з самого початку налаштовує себе на вчинення титанічних зусиль. Він довго не вирішується взятися за справу, але коли береться за неї, впадає в іншу крайність: прагне вирішити проблему в один присід. Наприклад, розправитися за добу зі звітом, на який планував виділити кілька тижнів. Навіть якщо це вдасться зробити, організм буде настільки виснажений, що в майбутньому інстинктивно буде противитися виконанню подібної роботи - що означає новий виток прокрастинації. Вихід, яким бачить його Д'Еканвіль - у тому, щоб позбутися відчуття «важкості» завдання, звівши зусилля до мінімуму. Краще зосередитися на маленькому поточному завданні, ніж готувати себе до героїчного подвигу в майбутньому.

- Якщо я вирішив розібрати стіл і розсортувати мої папери (це довга і виснажлива робота), я буду більш охоче робити це, якщо робота буде здаватися мені простою і швидкою, - каже Д'Еканвіль, - п'ять хвилин в день я займаюся сортуванням, і тоді, коли мені це зручно. Останнє я спокійно відкладаю на завтра.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Експерт: У Росії все більше проблем з ДНР-ЛНР

У Росії стає дедалі більше проблем з підконтрольністю терористів ДНР-ЛНР....

Це може бути цікавим

В центре Одессы заметили огромного слона

В четверг, 21 сентября, в центре Одессы на Садовой улице прямо по проезжей части разгуливал большой слон....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....