Як визначити, що у дитини стрес, і чим їй допомогти

Досвідчений американський психоаналітик, автор декількох книг про дитячу та підліткову психологію Лаурі Холльман пояснила, як розпізнати стрес у дитини.

Експерт стверджує, що в період важких іспитів, перших стосунків, під час сімейних труднощів та інших непростих життєвих ситуацій батьки обов'язково повинні бути поруч з дітьми, повідомляє Huffington Post.

Однак зрозуміти, що дитина перебуває в стані стресу, можна не завжди і не одразу. Розпізнати кризу в житті дитини можна за такими факторами:

Зміни настрою. Якщо зазвичай ваша дитина весела і товариська, а в певний момент стала закритою і мовчазною, варто з'ясувати, що сталося. Якщо від природи дитина не дуже товариська, але стала розсіяною і неорганізованою – це також привід звернути увагу.

Нові враження. Нова школа, новий клас, новий позашкільний гурток, приїзд до дитячого табору – це завжди стрес. Для адаптації дитини до незвичних умов потрібен певний час, і в цей час батьки повинні бути готові допомогти і підтримати свого сина чи дочку.

Проблеми з друзями. Зрада з боку шкільного друга, розчарування вчинками однолітків можуть бути для дитини великим ударом. Цікавтеся життям дитини, щоб запобігти емоційній пригніченості, допомогти впоратися з образою.

Сімейні труднощі. Сварки мами і тата можуть впливати на дитину сильніше, ніж вам здається. Діти відчувають напруження між батьками і переживають від цього стрес. Забудьте про гордість і думайте про дітей, намагайтеся залагоджувати конфлікти ще до їх виникнення.

Щоб дитина росла щасливою і відчувала якомога менше стресів, щодня з нею розмовляйте, дізнавайтеся про те, як пройшов день. Якщо слухати ваші поради дитина хоче не завжди, давайте їй зрозуміти, що ви їй довіряєте і поважаєте її власні рішення. Розуміючи, що вона теж особистість, дитина буде прислухатися і до батьків.

Іноді, щоб не пропустити момент, коли дитина засмучена і напружена, важливо відмовлятися від своїх планів і ділових зустрічей. Залагодити проблеми на роботі набагато легше, ніж створити сильний емоційний зв'язок між батьками і дітьми.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

Це може бути цікавим

Міносвіти назвало терміни реєстрації та проведення ЗНО-2018

Міністерство освіти України оприлюднило терміни реєстрації та проведення зовнішнього незалежного тестування в 2018 році....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Рейтинг армий мира: как Украина оказалась на 30 месте?

Международный рейтинг Global Firepower ежегодно предоставляет уникальное аналитическое изложение данных о военных силах стран мира....