"Відео Жара" - нарешті і у нас

Якщо ви іноді заходите у YouTube та проводите там більше п’яти хвилин на день, то ви певно знаєте про те, що 23-24 липня, у Київському МВЦ проходив перший в Україні фестиваль присвячений відеоблогінгу та YouTube, «Відео Жара».

Під одним дахом зібралися влогери, люди що стали популярними завдяки своїм відео на YouTube, та їхні фани. Ці громадяни YouTube, або «ютубери», як вони себе називають  дуже популярні. В багатьох з них, кількість підписників  на каналі рахується сотнями тисячами, а в деяких і мільйонами. Як не сумно, серед них усіх, відомих українців можна перерахувати по пальцям. Загалом, гостями на фестивалі були російські відеоблогери.

«Відео Жара» подія, м’яко кажучи, резонансна для України. Вперше захід такого напрямку проводиться в нас. За кордоном та в Росії, такі фестивалі вже стали щорічними і на них приходять тисячі людей.

Як нам розповів один із організаторів - «Ідея такого фестивалю назрівала вже давно. В Україні є великий попит на це, тому не створити таку подію було б просто гріхом».

Про тонкощі створення «Відео Жари» нам розповіла PR менеджер фестивалю Тетяна Січко:

Чи була якась специфіка у організації фестивалю, або якісь труднощі?

Взагалі організація фестивалю, це завжди катастрофа. Чим ближче подія, тим більше виникає труднощів. Але те, що вийшло нас повністю задовольнило. Наприклад, наші прогнози з відвідуваності були перевищені в два рази. Ми гадали, що ми знаємо приблизну аудиторію фестивалю, яку складатимуть діти біля 12-ти років, тобто активна аудиторія, яка може проводити багато часу в Інтернеті. Але виявилося, що аудиторія насправді більша, старша, і що найголовніше, вона дуже зацікавлена у таких подіях. Тому створення таких фестивалів має сенс. І тому організатор фестивалю, найбільша мережа You Tube каналів в Україні компанія AIR, хоче зробити цей фестиваль щорічним.

IMG_8873

Ви робили фестиваль беручи за основу інші фестивалі?

Так, ми брали за основу ті  фестивалі, що вже проходили у Росії. Концептуально «Відфест» став основою, але в нас вийшло набагато краще, що помітно по відгукам. Там відвідування в середньому до п’яти тисяч людей, в нас в перший день прийшло десять тисяч. До того ж нам пощастило із локацією та іншими нюансами, в результаті чого, організація вийшла кращою.

Чи плануються якісь інші заходи пов’язані із тематикою YouTube та відеоблогіну?

Разом із YouTube ми плануємо організовувати різні блогерські вечірки більш закритого типу. І я думаю що така тема буде дуже активно розвиватися і в нас з’являться й інші фестивалі, які можна буде також активно відвідувати.

Чи плануєте ви якось долучати саме українських відеоблогерів до таких заходів?

Ми тільки за. Але українську аудиторію треба розкачувати, адже в нас нема українського Інтернету, як наслідок, в нас нема українського YouTubу. Це в принципі проблема українського Інтернету, якому ще треба розвиватися. Ви бачили скільки тут молоді, це все потенційна аудиторія. Тобто попит перевищує пропозицію.

І насправді, людей було дуже багато. Було видно, що всі вони довго чекали на щось подібне, і нарешті вони його отримали. Важко передати скільки осяяних лиць можна було побачити кожен раз, коли неподалік проходив якійсь влогер. Незважаючи на велику кількість людей, за рахунок великого павільйону відчуття «мало місця» ніколи не виникало. Справжні натовпи виникали тільки тоді, коли починалися фото сесії із влогерами, адже бажаючих сфотографуватися із своїм кумиром було дуже багато. І це певно можна назвати головним недоліком фестивалю.

IMAG2083

До того ж павільйон був поділений на кілька тематичних зон, які є найпопулярнішими жанрами відео на YouTube. В них кожен міг чимось себе зайняти. Так наприклад, у зоні “Lifestyle and Beauty” вам могли безкоштовно зробити макіяж та зачіску. Або підстригти бороду, якщо ви хлопець. А в зоні «Gaming and gadget” можна було безкоштовно пограти в щось в окулярах віртуальної реальності, або якусь іншу комп’ютерну гру. А в зоні “Kids & Family”, сімейні пари із дітьми могли також знайти собі якісь розваги та залишити там дитину на деякий час.

Так прокоментував фестиваль відомий влогер Стас Давидов з каналу “This is horosho”: «Здається, людям є що тут робити, і мені це дуже подобається. Головна проблема усіх фестивалів, куди кличуть ютуберів, полягає в тому, що людям, окрім як зробити селфі із улюбленими влогерами, більше і робити нема чого. А тут є багато різних зон, в яких не засумуєш».

YyJqiYaGxMM

Канал “This is horosho” став відомими завдяки обзорам на відеоролики зі всього інтернету. На сьогодні на цей канал підписані п’ять з половиною мільйонів людей. Незважаючи на те, що Стас та взагалі вся команда “This is Horosho” з Латвії, ведуть вони свою програму російською мовою. Саме мова, більшою мірою, впливає на потенційну популярність каналу, адже чим більше людей може вас зрозуміти, тим більше людей захоче подивитися ваше відео. Тому ми запитали у Стаса чи є потенціал в україномовного відеоблогінгу?

І він відповів: «Є багато російськомовних українських відеоблогерів, адже за рахунок російської мови їхні відео може дивитися більша кількість людей. Я сам з Латвії, але ми ведемо нашу програму “This is Horosho”, російською оскільки таким чином, ми охоплюємо набагато більшу аудиторію. Але на прикладі латвійських ютуб каналів, я можу сказати що, так, потенціал є. Адже в Латвії живе менше ніж півтора мільйона людей, тим не менш в нас існують канали, на яких кожне відео набирає близько 200-300 000 переглядів. Нам самим важко зрозуміти звідки усі ці перегляди, але вони є. А в Україні ж набагато більше народу. Але тоді вже треба думати про контент. Можливо його варто робити більш внутрішнім або присвяченим якимось питанням, може політика.  Я сам аполітична людина, але мені здається це може бути хорошим контентом. Тобто треба вибирати актуальні та потрібні теми».

А про тенденції розвитку україномовного влогінгу я запитала в Костянтина  з каналу "Чоткий Паца ТВ":

«Тенденції зараз дуже оптимістичні. Є багато незайнятих ніш, які треба терміново зайняти. Насправді є багато українських відеоблогерів, але далеко не всі з них відомі. Тому більшість переходить на російськомовний контент, оскільки так можна швидше зібрати більшу аудиторію».

Ви вперше на такому заході?

«Так вперше, і ми трішки в шоці. Фестиваль дуже подобається, класна організація. Ми поспілкувалися із багатьма влогерами. Дуже класно, що влогери у спілкуванні є простими людьми, хоча і дуже відомими. Це дуже тішить. А взагалі, якщо нас ще покличуть, ми обов’язково прийдемо, бо знов таки, дуже класний фестиваль».

IMG_8467

Як ви вважаєте, чи стане цей фестиваль щорічним?

«Ну, це просто потрібно, адже на це є великий попит. І попит більший за пропозицію».

Про те, чи стане цей фестиваль щорічним нам розповів влогер та один з організаторів фестивалю, Роман Оніщук з каналу «Сквозь»:

Чи буде ця подія щорічною?

«Враховуючи те, що ця подія пройшла досить успішно, є дуже велика вірогідність того, що вона буде щорічною. Може ми навіть зробимо щось типу «Відео Холоду». Поки що це лише плани».

Тут дуже багато гостей серед відомих влогерів. Ви усіх самі запросили чи були ті, хто сам виявив бажання приїхати?

«Так, загалом ми запрошували влогерів. Правда в деяких просто не виходило приїхати через зайнятість, але усі вони були повністю лояльні як до країни, так і до фестивалю».

Як ви вже певно могли зрозуміти, фестиваль був присвячений саме відеоблогінгу. Але на самому фестивалі можна було зустріти  інших представників поки що, не надто відомої творчості - косплеєрів. Про косплей як явище в Україні, ми розпитали Павленко Анастасію та Володимира Рибася, які косплеєли архімагів з міста Деолоран, з усесвіту Варкрафт.

IMG_8947

«Косплей в Україні в принципі, присутній вже давно. В нас є багато топових косплеєрів, які вже заявили про себе на міжнародному рівні. Але саме комерційний косплей, кли витрати на костюм починають себе окупати, в нас розвинутий погано. Лише зовсім нещодавно, організатори таких заходів почали самі запрошувати косплеєрів, давати якусь фінансову підтримку. Тим не менш, по факту це все таки волонтерська праця. Нам не платять за участь, але нас запрошують, що теж не погано».

Але ще більше нам змогла розповісти Марія Корпенко, яка є одним із координаторів команди косплеєрів, яка була вдягнена у костюм зайчика з мультика «Звірополіс»:

«На сьогоднішній день комерційний косплей тільки зароджується, але це не впливає на те, що ми працюємо максимально якісно. Ми створюємо образи для різних заходів, ми створюємо образи для зйомок и ми робимо це тому, що нам це подобається і тому що, по суті це інший різновид творчості. Адже це і пошив, і малюнок, і скульптура та навіть сценічна майстерність. Це стає хорошим контентом, і на «Відео Жарі» видно, що це дуже подобається людям.

wsbql0_JnrY

В нас це все тільки починає зароджуватися. Закордоном косплеєрів, підтримують якісь компанії, є також спонсорські проекти, вони розвинені закордоном, адже це та сама творчість, до того ж косплей можна використовувати у різних аспектах. Його можна використовувати на різних заходах, на зйомках, для реклами, для відео, для фото. У цій сфері можна працювати. В Україні це важко, оскільки поки що немає ринку, але аудиторія, тобто попит, є. Немає поки що того, що зв’язувало б аудиторію та самих косплеєрів».

Певно так і можна охарактеризувати саму суть цього фестивалю, зв’язок самих YouTube-діячів та їхньої аудиторії. Сподіваємося, цей самий зв’язок налагодився між тією величезною платформою для творчої та комерційної діяльністю, якою є YouTube та усіма тими українцями, які зможуть проявити себе на цій платформі. І ім’я цьому зв’язку – «Відео Жара».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Доба в АТО: 3 військових поранено, бойовики 53 рази обстріляли ЗСУ

За минулу добу в зоні АТО серед українських військових трьох було поранено....

Це може бути цікавим

ВР проголосувала за медичну реформу

За даний законопроект проголосувало 240 нардепівНа трибуну парламенту прем'єр-міністр Володимир Гройсман подякував нардепам за прийняте рішення....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Недоторканність чи відкликання. Які механізми контролю ефективні?

З огляду на міжнародний досвід питання коментує політолог, активіст «Соціального руху» Денис ПілашВимога щодо позбавлення народних депутатів недоторканності є ....