Волонтери домоглися покращення умов для покинутої в столичній лікарні дівчинки

Для дитини з гідроцефалією, сироти, залишеної без нагляду в київській лікарні, завдяки зусиллям волонтерів і преси вдалося добитися значного поліпшення умов.

Однорічна Світланка Н. з дитячого будинку "Берізка" перебувала в Київській дитячій клінічній лікарні №2 і там була знайдена ​​волонтерами в жахливому стані - з ранами від пролежнів, величезними нестрижені нігтями. Медики залишали лежачу дівчинку в палаті одну і приходили тільки для найнеобхідніших процедур, пише Обозреватель.

У Світлани Н. множинні вроджені вади, гідроцефалія і сліпота, вона паліативний пацієнт.

- Але це ж не причина завдавати дитині додаткові страждання, - заявила Олександра Телятникова, волонтер благодійного фонду "31 червня", яка і підняла тривогу в соцмережах і пресі.

Олександра повідомила, що це не перший випадок, коли ця дитина залишався без нагляду в тій же дитячій лікарні №2. І то ж траплялося і з іншими дітьми зі схожими неврологічними діагнозами, що надходили в цю лікарню з будинку дитини "Берізка".

В результаті підвищеної уваги журналістів і громадськості лікарню відвідала спеціальна комісія, після чого становирще Світланка кардинально поліпшилось. Волонтери ведуть переговори з керівництвом дитбудинків та лікарень для подальшого забезпечення лікування Світланка і інших дітей.

- Чесно кажучи, я боялася, що паліативних дітей в цій лікарні після скандалу можуть остаточно сховати від відвідувачів, - ділиться Олександра Телятникова. - Наприклад, від тележурналістів сховали другу дівчинку з" Берізки "з гідроцефалією, однорічну Іринку, яка лежала в одній палаті з Свєтою: Іру терміново виписали назад в дитбудинок. Однак в підсумку все вийшло добре. Дитячий будинок призначив цілодобових нянь, які з 22 липня позмінно перебувають у палаті зі Свєтою. Дитина помитий, придивіться, знеболити. Температура впала. Зараз Светочкіне життя кардинально покращилася, за ній добре доглядають. Так повинно було бути з самого початку, але краще пізно, ніж ніколи.

Стан дівчинки залишається стабільно-важким.

Іру і Світла оглянули необхідні фахівці - невролог, нейрохірург, окуліст - і призначили нові препарати. В Іри тепер є надія на поліпшення стану. Всього в "Берізці" вісім паліативних дітей, і всіх їх відвідали запрошені фахівці - з Охматдиту, Інституту нейрохірургії.

- Адміністрація дитбудинку має право і можливість викликати лікарів на консультацію в будь-який момент, чому ж вони не робили цього так оперативно раніше? - додає Олександра Телятникова. - Але тепер все відповідальні особи напружилися, оскільки до дітей прикута увага громадськості. Мені здається, ми домоглися того, чого хотіли. Головне, щоб вони тепер не розслаблялися.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

В Киеве автохам решил припарковаться прямо на ступеньках

Водитель внедорожника Audi мало того, что припарковал свой автомобиль в пешеходной зоне на улице Татарская, 27/4, так еще и умудрился это сделать прямо на ступеньках, п....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Украинцы смогут заказать справку об отсутствии судимости онлайн

Министерство внутренних дел запустило новый онлайн-сервис для получения справки об отсутствии судимости....