Чому в Україні не помітили світовий рейтинг вишів

У липні The Center for World University Rankings (CWUR) оприлюднив рейтинг найкращих вишів світу, у якій увійшли 1 000 навчальних закладів. Про це у своєму блозі на НВ пише народна депутат України Оксана Продан.

Дві не дуже приємних новини.

Перша – у рейтингу немає жодного українського університету. Але є виші сусідніх країн. У Польщі – 9 університетів, Угорщини – 6 університетів, Росії – 5 університетів, Румунії – 2 університети.

Представлені і такі країни, як Колумбія, Пакистан, Пуерто-Ріко, а ось українських навчальних закладів немає. Хоча CWUR оцінював більше 25 тисяч університетів світу за вісьмома параметрами – якість науково-викладацького складу, кількість публікацій, рівень їх впливу та рівень цитування, число патентів, рівень працевлаштування випускників, якість освіти і так званий h-індекс університету.

Друга не дуже приємна новина – реакція на дослідження CWUR-2016 в Україні. Вона відсутня: повна тиша.

Останні кілька тижнів у нас багато писали про участь Росії в Олімпійських іграх, вибори в США, хресну ходу, однак майже ніхто не помітив рейтинг найкращих вишів світу. Погугліть, і ви побачите, що в українському Інтернеті декілька повідомлень по темі.

Який висновок?

Ми аж надто зосереджені на другорядному. Годинами можемо читати і сперечатися про те, що сказав політик А чи у якому ресторані і з ким був політик Б, а ось по-справжньому важливі теми знаходяться десь на периферії. Або ж просто ігноруються.

Хтось скаже – а що зміниться, якщо в Україні частіше згадуватимуть про науку, освіту, нові технології?

Зміниться.

Більше уваги – отже, більше людей ставитимуть питання, що зробити, щоб у 2020-2025 рр. у рейтингах CWUR було щонайменше 8-10 українських університетів.

Посилиться тиск на політиків. Стане важче урізати фінансування освіти та науки, зростуть шанси провести якісні зміни.

Насправді, мова йде не про рейтинги, а про пріоритети. Щоб ми могли стати успішною країною у XXI столітті, освіта і наука мусять бути у центрі уваги уряду, парламенту і всієї української влади.

Пам’ятаєте, наскільки зросла капіталізація компанії-розробника гри Pokemon Gо і яку виручку отримали українські компанії-експортери агропродукції у 2015 році? І хоч це не дуже коректне порівняння, але покемони підвищили капіталізацію на $20 млрд., а наші аграрії заробили $14,6 млрд.

Сьогодні ідеї приносять шалені кошти. Значно більші за нафту, газ, зерно, руду та інші види сировини, але ідеї не з’являються просто так, для цього потрібно багато вкладати в людський капітал.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Одеському СІЗО знайшли мертвим ув'язненого

На території Одеського слідчого ізолятора було знайдено мертвим арештанта....

Це може бути цікавим

Протестувальники під Верховною Радою озвучили нову вимогу до Порошенка

Учасники акції протесту під Радою під час мітингу у суботу, 21 жовтня, звернулись до Президента України з новим проханням, повідомляє "Укрінформ"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Женщина подожгла соседа, желая его разбудить

23-летняя жительница Одесской области, пытаясь разбудить своего соседа для употребления спиртных напитков, в шутку подожгла его....