У США створюють гіганта пивного ринку

Міністерство юстиції США схвалило угоду бельгійської пивоварної компанії Anheuser-Busch InBev (AB InBev) щодо поглинання конкурента SABMiller, знявши одну з останніх великих перешкод для угоди на суму $108 млрд. 

Антимонопольні органи, які вже блокували кілька великих угод американських компаній останнім часом, вжили обмежувальних заходів і в разі з AB InBev, передають «Ведомости».

Зокрема, компанії обмежать доступ до частини пивного ринку США, який найшвидше зростає: AB InBev повинна буде подавати на попереднє ознайомлення дані про будь-які угоди з виробниками крафтового пива або дистриб’юторами. Зазвичай такі угоди недостатньо великі, щоб привертати увагу регуляторів.

Угода мін'юсту з AB InBev також обмежує компанію в заохоченнях незалежних дистриб'юторів. Це означає, що AB InBev доведеться відмовитися від нового плану матеріально винагороджувати дистриб'юторів у США за те, що ті сфокусуються на продажах Budweiser і Stella Artois.

Компанія продовжить значні інвестиції в США, каже гендиректор AB InBev Карлос Бріто. AB InBev уже погодилася повністю продати американський бізнес SABMiller компанії Molson Coors Brewing – ще до того як отримала схвалення антимонопольних органів. Продаж за $12 млрд 58% акцій в американської MillerCoors, які належали SABMiller, означає, що частка AB InBev на американському ринку (близько 45%) не зміниться. Угода з мін'юстом, імовірно, стане перешкодою на шляху зростання AB InBev в США, на який припадає 32% продажів компанії зараз і який залишиться найбільшим ринком навіть після угоди з SABMiller. Тепер в AB InBev залишається єдина перешкода з боку регуляторів – у Китаї. Аналітики вважають, що там цю угоду схвалять найближчими місяцями.

Крім цього, угода потребує схвалення акціонерів – і це може виявитися важчим завданням, ніж очікувалося, після того як Великобританія проголосувала за вихід із Євросоюзу, а курс фунта знизився. Рада директорів SABMiller у середу мала обговорити можливість введення нових умов для угоди в AB InBev, знає людина, ознайомлена з ситуацією.

Компанії домовилися про угоду в листопаді 2015 року, тоді AB InBev погодилася заплатити по 44 фунта стерлінгів за акцію SABMiller. Наразі немає жодних гарантій, що SABMiller не вимагатиме вигідніших умов для укладання угоди і що AB InBev погодиться збільшити суму пропозиції. Угода має вирішальне значення для зростання AB InBev. Купівля SABMiller дасть їй змогу зменшити залежність від ринку США, де в бельгійського виробника були проблеми із залученням молодої аудиторії. Крім того, угода дає компанії доступ до зростаючого африканського ринку, який, як очікується, стане драйвером зростання всієї індустрії.

Мін'юст цього разу був менш суворий до AB InBev порівняно з 2012 роком, коли він розглядав придбання мексиканського пивовара Grupo Modelo. Тоді регулятор змусив AB InBev продати права на такі бренди, як Corona і Modelo Especial, компанії Constellation Brands. Остання згодом стала найсильнішим конкурентом.

Читайте також: Ракетний комплекс США зайшов у Чорне море

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Умань вже з'їхалося понад 21 тисячі паломників-хасидів з 12 країн світу

Вранці 19 вересня до Умані (Черкаська область) з'їхалося 21 600 паломників-хасидів з 12 країн світу на святкування іудейського Нового року (Рош-га-шана)....

Це може бути цікавим

Депутата, підозрюваного у масштабній корупції, "витягли" з СІЗО

За депутата Сергія Кримчака внесли заставу в сумі 1,4 мільйона гривеньДепутат Київської міської ради Сергій Кримчак 18 вересня вийшов із СІЗО після внесення за ньог....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....