Кожна сьома закупівля Prozorro у лікарнях Києва відбувається з порушеннями

У київських лікарнях знайшли способи як обійти систему електронних закупівель Prozorro. Через що 13,8% процедур закувіпель медичних закладів м. Київ проведені непрозоро. Про це під час прес-конференції розповів Гліб Канєвський, керівник відділу боротьби з корупцією Центру “Ейдос”.

До способів обійти Prozorro належать: розмитий опис предмету покупки, відсутність у переможців документів, які вимагалися на момент подачі заявки, “виписування” умов під власних постачальників. За даними, які можна дослідити через внутрішню систему bi.prozorro, 79 % закупівель мають низьку якість оголошень, а 72,5 % - низьку конкурентну активність.

Експерт Центру “Ейдос” Ольга Зеленяк навела приклади обходу системи. Так, у Київському міському клінічному онкологічному центрі під час закупівлі професійних німецьких  швабр Vermop, було зазначено, що предметом закупівлі є «пристрій з утримувачем та насадкою». Пропозицію в зазначеному тендері подав лише один учасник. 50 «пристроїв»  було придбано за 123 тис. грн. (2,5 тисячі за швабру). Такий нечіткий опис предмету закупівлі вводить в оману учасників і знижує конкурентність.

А от, до прикладу, Перинатальний центр м. Києва під час закупівлі послуг з прання білизни висунув вимоги щодо обов’язкової  наявності виробничих та адміністративних приміщення, які належать учаснику на правах власності та досвіду робіт на ринку послуг з прання не менше 5 років. Проте, пропозиція переможця не містить документів, які б підтверджували відповідність зазначеним вимогам. Що знову повертає нас до питання – яким чином він зміг податися, та ще й виграти тендер?

“Медичні установи Києва - це лідери за кількістю оголошених закупівель у системі. Тому і найбільша кількість скарг від учасників торгів саме на них. Важливо аби вони швидко розглядалися організаторами торгів, щоб формувати довіру бізнесу, - підкреслив Віктор Нестуля, експерт Transparency International Україна.

Загалом, з початку 2016 року через систему електронних закупівель Prozorro медичними закладами м. Києва було проведено 4109 тендерів. Загальна сума контрактів, укладених за результатами закупівель складає 53,8 млн. грн., потенційна економія  складає 25,6 млн. грн., або 20,77% , середня кількість пропозицій в 1 процедурі складає 2,74.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Саакашвили рассказал митингующим, чего он добивается

Михаил Саакашвили призвал людей требовать отставки президента Украины Петра Порошенко....

Це може бути цікавим

92-летнюю бабушку Анны Седоковой ограбили в собственной квартире

Певица Анна Седокова поделилась с поклонниками печальной новостью....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві активісти вийшли на акцію проти торгівлі людьми

Акція присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми....