Як зріст людини впливає на здоров'я

Техаський хірург-ортопед Еерік Труміс пояснив, як зріст впливає на ймовірність розвитку різних захворювань і на тривалість життя.

Еерік Труміс, зріст якого складає більше двох метрів, стверджує, що крім таких переваг як привабливість і успішність, його високий зріст тягне за собою такі проблеми, як, наприклад, підвищений травматизм, пише U. S. News & World Report.

Сім проблем зі здоров'ям, до яких може призвести зріст вище або нижче середнього, виглядають так:

Довголіття. Дослідження на щурах показують, що чим вища тварина, тим коротше у неї життя. Чи працює ця теорія в ситуації з людьми, наукою точно не доведено. Деякі дослідження виявили зв'язок між генами низького зросту і довголіттям. Однак зрозуміти, впливає на довголіття виключно зріст або ще й спосіб життя і соціально-економічний статус людини, до кінця не вдалося.

Онкологія. Чим вища людина і чим більше в організмі клітин, тим більш високий ризик їх мутації і розвитку раку. Якщо в організмі людини є злоякісні новоутворення, то гормон зросту може створювати сприятливі умови для розвитку пухлин.

Захворювання серця і діабет. Дослідження та статистика показують, що люди невисокого зросту більш схильні до розвитку серцево-судинних захворювань і діабету, ніж люди високого зросту.

Пересадка легенів. Медики зазначають, що люди зростом 158 см і нижче чекають підходящого для трансплантації органу довше і відповідно – більше ризикують померти в процесі очікування.

Травматизм. Високі люди більш схильні до травм, стверджує Еерік Труміс. Літні люди високого зросту мають підвищений ризик перелому шийки стегна, а високі спортсмени отримують травми частіше і відновлюються довше, ніж їх колеги середнього і невисокого зросту.

Згортання крові. Високі люди більш схильні до венозного тромбозу. Коли висока людина довгий час перебуває в сидячому положенні на роботі або в кріслі літака протягом польоту, у неї немає можливості поворухнути ногами, внаслідок чого відбувається застій крові.

Проблеми з хребтом, шиєю і спиною. Робочі місця, кабіни екскаватора або літака виготовляються в стандартних розмірах і призначені для людей середнього зросту. До різних робочих умов людям високого зростання доводиться пристосовуватися, через що нерідко розвивається сколіоз та інші деформації хребта, болі в шиї та спині.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Київщині невідомі забили до смерті голову правління Київобленерго

24 вересня, близько 20-ї години, у селі Білогородка Києво-Святошинського району невідомі особи напали на будинок голови правління ПрАТ «Київобленерго»....

Це може бути цікавим

В США собрали прототип сверхзвукового пассажирского самолета

Американская компания Spike Aerospace завершила сборку уменьшенного демонстратора технологий перспективного пассажирского сверхзвукового самолета S-512....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ярош назвав єдиний ефективний спосіб перемогти Росію

Нардеп і командир УДА Дмитро Ярош вважає, що перемога над Росією буде можлива тоді, коли будуть мобілізовані ресурси всіх жителів України, а не тільки збройних сил....