Дослідники розвінчали міфи щодо "правильного" бігу

Уявлення, що біг викликає біль у колінах, без розтяжки є ризик травм, а взуття повинно бути максимально тонке – хибні.
Як насправді уникнути травмування, зменшити болі в м'язах і поліпшити свою фізичну форму, радять фахівці для матеріалу The Guardian. Біг не шкодить колінам Є логіка у тому, що кожен крок бігуна руйнує колінні хрящі, доки у людини не з'являється артрит. Проте дослідження стану здоров'я майже 75 000 бігунів і близько 15 000 людей, які займаються спортивною ходою, опублікованих у 2013 році показали зворотнє. Бігуни були значно менш схильні до розвитку артриту, ніж спортсмени, що займаються ходьбою.

Автор дослідження, Пол Вільямс, припускає, що біг знижує індекс маси тілабільше, ніж ходьба.Чим менша вага в людини, тим вища ймовірність запобігання артриту.Крім того, чим частіше людина бігає, тим нижче ступінь ризику захворювання суглобів.

"Немає жодних доказів того, що біг підвищує ймовірність розвитку остеоартриту, навіть у тих, хто бере участь в марафонах", – розповідає Пол.

Звісно, у людей зі спадковою схильністю до захворювання, під час бігу воно може загостритися. Для решти фактор покращення стану здоров'я значно переважить фактори ризику.

Розтяжка – це не головне

Часто говорять, якщо людина не розтягується до або після бігу, або й обидва рази – вона легше травмуватиметься. Це не обов'язково так, доводять фахівці.

Огляд 12 опитувань дослідницької мережі Cochrane проаналізував ефекти розтягування на болючість м'язів.

Їхні результати були однаковими: вправи на розтяжку не мали практично ніякого ефекту на зниження травматичності.

Аналіз у журналі Clinical Journal of Sports Medicine показав – основна наукова література підтримує епідеміологічні дані, що розтягування м'язів перед тренуванням не зменшує ризик їх пошкодження.

Функціональний рух є важливішим, ніж статичне розтягування. Якщо дійсно хочеться зменшити шанси, можна зробити розтяжку активно, а не статично.

Наприклад, просто почати бігти легшим темпом.

Усе залежить від стилю

Багато років у "біговому тренді" було взуття, яке максимально повторює форму стопи.

Ніхто не передбачив, що бігати у максимально природній спосіб, майже босим, важко по асфальту, де трапиляється бите скло.

Ідеальні по формі черевики можуть бути надто дорогі.

Ця ідея виходить з книги Крістофера МакДугала "Народжений бігти" ("Born to run").

У ній ідеться про те, що елітні атлети не переносять навантаження на п'ятку під час бігу. Вони намагаються бігти з навантаженням на передню частину стопи.

Дослідники доводять, що так відбувається тому, що спринтери біжать дуже швидко. У сповільненому темпі непрофесіонала неможливо бігти не навантажуючи п'ятки.

Вчені з Університету штату Массачусетс розробили проект комп'ютерного відтворення бігу й показали, що на швидкість 7:36 хвилин за милю (1.609 км) біг із навантаженням п'ятки був на 6% ефективніше, ніж від передньої частини стопи.

Вчені довели, травми залежать від стилю бігу, який кожен обирає для себе.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Брэду Питту приписали роман с 21-летней актрисой

Дав несколько откровенных интервью после расставания с Анджелиной Джоли, Брэд Питт вновь исчез из поля зрения СМИ и погрузился в работу над новыми фильмами – так ч....

Це може бути цікавим

Почему Путин хочет контролировать Украину? Спросите Сталина

В феврале 2014 года одетые в камуфляжную форму люди, ехавшие на бронетранспортерах и имевшие при себе оружие боевого образца, появились со стороны российской военно....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Радіоведучу Эхо Москвы в редакції поранили ножем в шию

В редакцію Эхо Москвы, бризнувши з газового балончика в очі охоронцеві, проник чоловік і поранив радіоведучу Тетяну Фельгенгауер ножем в шию....