У чому небезпека морозива та тістечок

Морозиво, яким усi так люблять ласувати в спекотний день, цукерки, шоколадки, тiстечка, печиво, здоба... Усi цi смачнi продукти, як тепер уже достеменно вiдомо, можуть додавати не лише енергiї, а й проблем зi здоров'ям.

Пише газета "Експрес".

Наприклад, спровокувати хвороби судин i серця, дiабет, ба навiть психоз. I все через те, що мiстять трансжири.

Саме через потенцiйну небезпеку цього звичного компонента держслужба здоров'я США днями видала наказ, згiдно з яким усi харчовi компанiї країни мають вiдмовитися вiд трансжирiв у виробництвi. Упродовж трьох рокiв -- це максимальний термiн. В Українi трансжири використовують масово i пiдприємства.

- Лише наприкiнцi минулого столiття було закiнчено дослiдження i з'явилися науковi публiкацiї про збiльшення ризику серцево-судинних недуг унаслiдок споживання трансiзомерiв жирних кислот. Зокрема, у 1990-х у США було заявлено про 20 000 випадкiв смерт щороку, якi пов'язанi з трансжирами. Це спровокувало дискусiї в наукових колах. Дослiдження останнiх рокiв пiдтвердили зв'язок споживання трансжирiв iз ризиком розвитку iшемiчної хвороби коронарних судин, патологiй печiнки, дiабету тощо. ВООЗ i свiтовi експерти опублiкували рекомендацiї щодо зменшення споживання небезпечних трансжирiв. Нинi в деяких країнах Європи заборонено до реалiзацiї продукти, що мiстять понад 2% трансiзомерiв.   Пiд час тестування експерти виявляли в цукерках вiтчизняного виробництва таку кiлькiсть трансжирiв, що бiльш нiж у чотири рази перевищує норму! Гранично допустимий вмiст трансiзомерiв жирних кислот для людини, за пiдрахунками медикiв, -- 2 грами на добу. У 100 грамах печива трансжирiв може бути значно бiльше, адже кулiнарний жир до випiчки може мiстити понад 40% трансжирiв. Зважаючи на те, що вони часто мiстяться й у сирах, спредах, морозивi тощо, то передозувати трансiзомери досить просто, - каже Нiна Кiльдiй, експертка з якостi продуктiв харчування.

Читайте також: ТОП-9 небезпечних пляжів Керчі

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве нашли еще один царь-балкон

В центре столицы, в микрорайоне Липки, был замечен еще один "царский" балкон....

Це може бути цікавим

Коноплянка відзначився яскравим матчем у чемпіонаті Німеччини

Півзахисник збірної України Євген Коноплянка визнаний найкращим гравцем "Шальке" у виїзному матчі шостого туру чемпіонату Німеччини проти "Хоффенхайма"....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

​Крупнейший российский банк сократит свое присутствие в Европе

Сбербанк России намерен закрыть свой бизнес в ряде европейских стран....