"Легені" озера Світязь знищують самі ж місцеві жителі

\'\'\'\'\'\'
\r\n

Для озера Світязь діяльність нелегального бізнесу з виловлювання кладофор (мохоподібних зелених кульок) нині є як ніколи актуальною та болючою. Оскільки маленькі зелені кульки, що плавають на дні, це природні фільтри. Їхня роль для озера Світязь неабияк важлива – вони очищують воду та насичуюють її киснем.

\r\n

Кладофори ростуть дуже повільно, 5-10 міліметрів в рік, а в природі можуть досягати величини до 20 см в діаметрі. Цю рослину можна сміливо назвати “легенями” Світязя, тому їх роль для водойми дуже значима та життєво необхідна.

\r\n

Вчені дійшли висновку, що зі змінами клімату в останні роки ХХІ століття популяція кладофор у світі стрімко почала зменшуватись. В Україні її можна зустріти лише на кількох озерах, одне з яких Світязь. Європейці її закуповують для очищення води і підтримання мікрофлори акваріумів, ставків, та навіть цілих озер. Тому для світязян це ще один шлях (окрім зеленого туризму – авт.) заробити грошей.

\r\n

Таким чином, зараз у вільному доступі можна у мережі Інтернет знайти сайти з продажу зелених кульок, ціна залежить від розміру кожної кульки: 2-3см – 0.24$, 3-5см – 0,36$, 9-12 см – 2$. Подейкують, що у місцевих жителів київські підприємці скуповують кладофорії по 400-500 гривень за мішок, а в мішку може бути до 1500 кульок кладофор. Таким чином, посередник передає “товар” на Київ, а зі столиці – у країни Європи.

\r\n

Ходять чутки, що у відділенні “Нової Пошти” Шацька частенько можна побачити від 3-х до 5-и мішків з цим “добром”, які готові до відправки. Проте зазначимо, що рослини цінні лише тоді, коли живі. Всім відомо, що дістати з дна ці рослини, досить важко. Проте умудряються це робити за допомогою човна та невода, проте вже у вечірній час.

\r\n

З інсайдерських джерел, журналісти “КОРДОНу” дізнались, що у лісі неподалік озера Світязь лежать викинуті кимось зелені кульки. Щоб перевірити цю інформацію, ми вирушили на те місце, що повідомив інсайдер. Так, справді, у рівчаку лежить чимала кількість зелених кульок, висохлих від сонця. Розгорнувши, ми побачили кладофори яскраво-зеленого кольору, що свідчить, що деякі рослинки ще живі. Крім того, виникає питання: чому їх викинули? Вони вже стали непридатні для “бізнесу”? Поганий товар?

\r\n

Також ми поцікавились, чи є якісь санкції для хитромудрих підприємців. Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 24 липня 2013 р. № 541 про “Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд”, за знищення, вивезення чи заподіяння шкоди водним рослинам, потрібно заплатити штраф у розмірі 55 грн за 1 рослину.

\r\n

Дирекція Шацького національного природного парку поки відмовилась давати коментарі щодо цього.

\r\n

Джерело: КОРДОН.UA

\r\n

Читайте також: МЗС просить Туреччину посилити охорону пляжів, на яких відпочивають українці

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Украинка Анна Музычук выиграла чемпионат Европы по быстрым шахматам

Музычук получила 7 побед, 4 раза сыграв вничью....

Це може бути цікавим

Ляшко прокоментував побиття Лозового: помста лісової мафії

Народний депутат України Олег Ляшко прокоментував побиття Андрій Лозового....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Супрун: У системі e-Health зареєструвалося вже півтисячі лікарів

До системи e-Health, яка наразі працює в пілотному режимі, долучилося вже 517 лікарів....