Панове, посуньтеся: жінки порулять

Дамське тріо або дует, якщо Клінтон не вдасться обіграти Трампа, - випадковість. Але ця випадковість породжена об'єктивною реальністю. Про це у своєму Facebook пише російська політологиня Лілія Шевцова.

Втім, визнаємо, що Клінтон відрізняється від інших членів тріо своєю готовністю грати в ризиковані ігри на межі самознищенні, і навряд чи в ній можна виявити принципи протестантської моралі. Але цей факт не змінює самого проривного значення її можливого піднесення.

Звичайно, я не про Росію. Я про те, що Захід з cобою робить. На чолі двох провідних європейських країн - Німеччини й Великобританії - тепер будуть стояти жінки: Ангела Меркель і Тереза Мей. Цей тандем, швидше за все, перетвориться на тріо з Хіларі Клінтон після американських президентських виборів (просто не віриться, що США допустять в Білий Дім блазня-ексцентрика). Коротше кажучи, жінки будуть керувати найвпливовішими та наймогутнішими державами західної спільноти. І не важливо, що вони можуть вступати в напружені відносини один з одним. Важливо те, що вони створюють нову реальність. Це усім ще належить осмислити. Причому жінки опиняються у владі в найважчий за останні десятиліття період життя ліберального суспільства - у період його кризи і дезорієнтації. Власне, їхній прихід означає відсутність лідерів-чоловіків, які можуть і готові взяти на себе відповідальність в момент поштовху. Жіноче тріо багато що об'єднує. Всі вони - Меркель, Мей і Клінтон - були викинуті нагору збігом обставин. Всі вони представляють тип «сірих мишок», далеких від гламуру, тих, що важко і наполегливо торували собі шлях нагору в жорсткому та жорстокому чоловічому світі. Дві з них схожі навіть своїми коренями: Меркель і Мей походять з сімей протестантських священнослужителів. Всі вони своїм кредо вважають прагматизм і діловитість. Вони стали в своїх країнах меншим злом в ситуації політичної деморалізації. Вони уособлюють прагнення значної частини своїх товариств до стабільності, порядку і надійності. Так, вони сприймаються, як тимчасовий сценарій. Але ж, дивіться - канцлеру Меркель вдалося  з ситуативної фігури перетворитися на стрижень німецької політичної сцени.

Дамське тріо або навіть дует (якщо Клінтон не вдасться обіграти Трампа) - випадковість. Але ця випадковість породжена об'єктивною реальністю - нездатністю традиційного політичного класу до знаходження виходу.

Ці дами будуть твердим горішком для Кремля. Це вам не аргентинка Кіршнер з її гармонією, з якою можна було пофліртувати. Вони будуть жорсткішими і наполегливішими за чоловіків хоча б тому, щоб повинні будуть доводити свою силу. Ох, і намучиться ж з ними Кремль. Досі доводилося терпіти одну Ангелу, а тепер є вірогідність, що муки потрояться. Готуйтеся, панове, до випробувань.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В одесском детском лагере не нашлось 1,5 тысячи гривен в месяц на сигнализацию

Директор компании, которая устанавливала пожарную сигнализацию в детском лагере Виктория, где погибли дети, сообщил, что техническое обслуживание сигнализации ст....

Це може бути цікавим

Россия хочет захватить Беларусь

Скандинавские СМИ обеспокоены перспективами выборов — как в России, так и в Европе....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....