Стало відомо, скільки Янукович вкрав з України

Американське періодичне видання The Washington Times друкує статтю «Культура безкарності», у якій йдеться про обсяги корупції Януковича, повідомляє Радіо Свобода.

У підзаголовку промовляється, що корупція може знов повернути Україну в орбіту Росії. Автор статті – американський адмірал у відставці Джеймс Лайонс нагадує, що проросійський екс-президент України Янукович, який втік до Росії, за підрахунками, очевидно, вкрав в української держави до 100 мільярдів доларів. Коли прозахідний уряд нинішнього президента України Петра Порошенка взяв на себе керівництво, українці очікували, що будуть здійснені необхідні реформи і країна таки вийде зі сфери впливу Москви, а корупції буде покладено край. Це був той настрій, як пише Лайонс, який він відчув тоді, перебуваючи у Києві. На жаль, додає автор, через два роки після обрання Порошенка президентом справжні реформи в Україні і далі залишаються невловимими. Лайонс далі посилається на коментатора агенції Reuters Джоша Коена, який сказав, що сьогодні рівень корупції в Україні настільки жахливий, що навіть принцу Нігерії було б соромно.

За даними Коена, щороку більше ніж 12 мільярдів доларів зникає з українського бюджету. У корупційному списку із 174 країн за рівнем корумпованості, який оприлюднила організація Transparency International, Україна посідає 147 місце і перебуває у тому списку нижче таких країн, як зразок Нікарагуа, Уганда та Нігерія. Найгірші випадки корупції в Україні, за словами Коена, відбуваються у зв’язку між олігархами та урядовими посадовцями. Невеличка група олігархів контролює 70% української економіки. Упродовж попередніх років олігархи захопили і корумпували українські політичні та судові установи. Внаслідок цього в Україні утворилась так звана «культура безкарності», за якої політики, судді, прокурори та олігархи поєднуються у єдиній системі корупції, з якої мають зиск усі, окрім пересічних громадян. Однією з найкращих можливостей для корупції в Україні, пише автор статті, є, як не парадоксально, процес реформ і боротьба з корупцією. Тут державна машина України використовується для того, щоб винагороджувати прихильників і карати опонентів влади. Далі наводиться приклад Олександра Онищенка, який представляє проєвропейську фракцію у Верховній Раді «Воля народу». І от, як пише автор, «реформатори» Порошенка почали діяти щодо Онищенка як «судді та кати», звинувачуючи Онищенка у продажі газу за заниженими цінами, вимагаючи його арешту та ведучи медіа-кампанії проти нього.

The Washington Times пише, що без жодних вагомих доказів, які б пов'язували Онищенка зі звинуваченнями проти нього, його справжня провина полягала у тому, що він почав конкурувати з інтересами олігархів на прибутковому ринку газу в Україні. Джеймс Лайонс пише, що у цій ситуації президент Порошенко є, швидше, частиною проблеми, ніж її вирішенням. Західні керівники постійно закликають його здійснити реформи, які вирвуть Україну з обіймів олігархів. При цьому Захід якось забуває, що Порошенко і сам є олігархом. Тому не дивно, як пише автор, що ім'я Порошенка фігурує у «панамських паперах». Інший бік проблеми – політичний, додає автор статті. Причина нескінченної терпимості Заходу щодо Порошенка має одне слово, і це слово «Москва». Важко собі уявити, як зазначає американське видання, що Києву вибачається просто клінічна клептократія, за умов, коли в Україна залучена в збройний конфлікт із, наприклад, африканською країною Буркіна-Фасо. Але Київ нині протистоїть Москві, що й надає Україні стратегічної ваги та важливості. Втім Україна знов може поринути в хаос беззаконня і васальну державу, перетворюючись на скороварку у центрі географічної Європи. Коли ця скороварка вибухне, Путін буде єдиним, хто збиратиме шматки. А цього, як підсумовує американський часопис, допустити не можна.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

NaviBand: Нам очень приятно, что в Украине нас так поддержали

Что побудило вас создать свою группу? Случайная встреча нас привела к тому, что мы решили попробовать сделать одну дуэтную песню "Абдымi мяне"....

Це може бути цікавим

В Киеве опасно увеличилось количество бродячих собак

Волонтеры подсчитали количество бездомных собак в Киеве....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Депутати Київради підтримали перейменування метро "Петрівка"

Комісія з питань перейменувань Київради підтримала рішення щодо перейменування станції метро "Петрівка" на "Почайна"....