Тарифи: Чому Київ - приклад для всіх

Київрада ввела мораторій на підвищення тарифів з 1 липня. Те, на що виявилася нездатною центральна влада, зараз мають виправити міські та обласні ради. За прикладом Києва вони мають на своїх сесіях прийняти рішення про скасування установлених тарифів, а також заборонити нараховувати пеню за несплату за ЖКП за новими тарифами. Такої думки дотримується керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

«Хто б що не говорив — це важлива новина, і місцева влада має стати каталізатором антитарифного руху. Чудово, що вона вже розуміє, що з обуренням людей напередодні опалювального сезону зіткнеться саме вона, і розгрібати доведеться їй. Плюс – місцеві депутати та мери дають зрозуміти, що також бачать всю грабіжницькість цін і тарифів на газ для населення, і не збираються це прокривати. Сьогодні – Київ, завтра — Одеса, післязавтра — Івано-Франківськ, Львів та інші міста. Якщо всі місцеві ради України визнають, що все, що діється з тарифами, — неправильно і незаконно, громадяни швидше усвідомлять свою силу над владою, яка повинна слухати і чути людей. Це консолідує суспільство, стане показовою формою протесту, завдяки чому тарифи будуть скасовані», — коментує подію Гольдарб. Він акцентує, що рішення про заборону нараховувати за розрахунками з 1 липня 2016 року та стягнення з населення міста Києва пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги також є дуже своєчасним та необхідним. «Заявами про штрафи людей намагаються залякати і поставити в стан безвиході – “ви будете платити”. Це несправедливо в умовах, коли ціни й тарифи на ЖКП завищені в рази, а доходи людей із кожним днем влада вимиває з посиленим азартом. Такий підхід до громадян країни абсолютно недержавницький, і це добре, що місцева влада в силу запуску процесу децентралізації розуміє свою відповідальність перед людьми та наявні важелі для їх захисту», — стверджує фахівець.

Тим часом «Публічний аудит» звернувся до суду з позовом до Кабміну з вимогою скасувати постанову про підвищення ціни на газ, а також оскаржує в Європейському суді з прав людини створення НКРЕКП, яка на сьогодні працює та приймає свої рішення про підвищення тарифів неконституційно, незаконно.

«Нагадую, що собівартість українського газу орієнтовно – 50 доларів за тисячу кубометрів, і в цю ціну вже закладено дельту на розвиток українського газовидобутку. Між тим, із 6900 гривень «Укргазвидобування» отримує 100 доларів – цих грошей більш ніж достатньо для розвитку української газової промисловості. Чому тоді ціна на газ має бути 6900? Бо 3600 – це податкове обтяження, вигадане нинішнім парламентом, підписане нинішнім прем’єром і президентом. Таких податкових обтяжень бути не повинно. Не може бути ренти для людей на видобуток українського газу, якого для потреб людей цілком вистачає! Затверджена ціна – не економічна формула, це формула «забаганок» перших осіб держави», – резюмує Гольдарб.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Украинское кино покажут в Праге

До 20 ноября в Праге будут показывать украинское кино....

Це може бути цікавим

загрузка...

Автоновости

Дивіться, що пишуть

Путин на вопрос о "выборах" в "ЛДНР" заговорил об убийствах

Президент РФ Владимир Путин на вопрос о "выборах" в "ЛДНР" заговорил об "политических убийствах"....