Українські митці сплели сучасний «Килим»

26 червня у найбільшому виставковому просторі Львова - «Львівському Палаці мистецтв» - відкрився масштабний всеукраїнський проект «Килим. Сучасні українські митці». Експозиція триватиме до 24 липня.

Ідея проекту «Килим. Сучасні українські митці» - об’єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру і надати додаткових «народних» смислів актуальному арту. Зокрема, художниця Дар'я Кольцова створила роботу “Вигнання з раю” - панно з вінтажних килимів та рушниць. Художницю надихнув вірш зірки сучасної української літератури Сергія Жадана, а розповідає робота про травматичне дорослішання, вихід із зони комфорту, а також надзвичайно актуальну зараз проблему біженців. На більш позитивну тему розмірковував Степан Рябченко. Художник із Одеси працює в унікальній техніці “електронний живопис”: створює роботи не на полотні фарбами, а на компютері, а потім переносить на алюміній, папір, у неон або кераміку. На виставці представлені твори із його нової серії “Медонос” - художник намалював вигадані квіти, які символізують радість від творчої праці. Львівський художник Сергій Петлюк створив відео-інсталяцію “Елементарні маніпуляції”, яка змушує замислитися про важливість побутових дрібниць. А художник Роман Мінін, який живе у Харкові, а походить з Донецької області, представив панно з елементами відео-арту, яке розповідає про нелегке життя шахтарів і складну ситуацію в країні загалом.

Однією із особливостей проекту є те, що він від початку був задуманий як мандрівний. Виставку вже показали в Карпатах, тепер проект приїхав до Львова, потім вирушить до Києва і Харкова. У проекті беруть участь 20 авторів, кожний з яких демонструє своє бачення традиційного мистецтва у сучасному світі. У Львові до проекту приєдналися троє нових авторів, чиїх робіт не було в Карпатах: художниці, які постійно експериментують з живописними форматами, Зоя Орлова і Анна Миронова, а також один із найцікавіших українських стріт-артистів Apl315.

Проект стартував ще 8 квітня в с.Татарів, Івано-Франківська область, в арт-просторі Zenko Foundation на території готельного комплексу «Коруна». Карпати були обрані для офіційного старту проекту не випадково: саме в Татарові розташований основний арт-простір Zenko Foundation. Так само не випадково другим містом, де буде показаний «Килим», став не Київ, а Львів – західна культурна столиця країни. «Сучасне мистецтво має виходити за межі столиці, має ставати доступнішим», - впевнений ініціатор проекту і засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів. Культурна децентралізація – вихід мистецтва за межі столиць – уже не перший рік є загальноєвропейським трендом. Україні час долучитися до нього.

Втім, у столиці проект також експонуватиметься: з 17 серпня у «Мистецькому Арсеналі». У жовтні «Килим. Сучасні українські митці» відкриється у харківському «ЄрміловЦентрі».

Куратори проекту - Ігор Абрамович та Олександр Соловйов

Генеральний медіа-партнер – Forbes Україна

Видавничий партнер проекту – Фонд ArtHuss

Партнер проекту – Кyiv Academy of Media Arts

Художники, які беруть участь у проекті:

Apl315

Катерина Берлова

Назар Білик

Мирослав Вайда

Артем Волокітін

Олексій Золотарьов

Дар’я Кольцова

Антон Логов

Тетяна Малиновська

Роман Мінін

Анна Миронова

Роман Михайлов

Зоя Орлова

Сергій Петлюк

Юрій Пікуль

Степан Рябченко

Олексій Сай

Андрій Сидоренко

Ганна Сорокова

Олексій Яловега

Про Zenko Foundation. Фонд заснований у 2015 році. Основною місією арт-інституції є підтримка і просування українського сучасного мистецтва. В колекції Zenko Foundation – понад 200 творів вітчизняних сучасних художників. Дебютним проектом фундації стала виставка «Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій» (жовтень-березень, арт-простір у готельному комплексі «Коруна»). Серед пріоритетних напрямків розвитку Zenko Foundation: виставкова програма на майданчиках Zenko Foundation, а також підтримка участі українських художників у масштабних національних і міжнародних проектах, аукціонах сучасного мистецтва тощо; видавнича програма, метою якої є підвищення інформованості вітчизняної і зарубіжної аудиторії про український арт-процес; розвиток веб-порталу, на котрому у відкритому доступі розміщується інформація про колекцію Zenko Foundation, а також низка необхідних довідкових матеріалів, відеоінтерв’ю з художниками, архівні матеріали з історії сучасного мистецтва України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В столице автобус наехал на 80-летнего дедушку

В Киеве на улице Щербаковского возле станции метро "Нивки" произошло ЧП....

Це може бути цікавим

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Ходаковский: Пушилина отстранили от "ДНР", Захарченко - следующий

Помимо отстранения от руководства ОД "Донецкая республика", Пушилина запрещено приглашать на любые официальные мероприятия....