Експерт попередив про загрозливу тенденцію в українській енергетиці

За останній місяць кількість вугілля на українських теплоелектростанціях різко скоротилася і на даний час на складах ТЕС знаходиться менше 1,5 млн т вугілля. Такі низькі обсяги свідчать про загрозливу тенденцію.

Про це "Обозревателю" розповів співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

- Це загрозлива тенденція. Наприклад, антрацит з території ЛНР і ДНР практично не везуть. Тому десь половина електроблоків електростанцій стоять, тому що просто в даний час вже немає вугілля, інші поки працюють. У Криворізької ТЕС вугілля залишилося на 5 днів, в Луганській - теж на кілька днів. І ситуація поки не поліпшується, поки підвезення немає, - прокоментував експерт.

Читайте також Колишній радянський розвідник назвав найкращий спосіб повернути Криму Україні

Він додав, що залізничне сполучення між Україною і Донбасом було перервано ще три тижні тому, потім частково відновлено, але вугілля так і не відвезли. За даними Маруніча, за весь червень завезли всього 20 тис. тонн вугілля, за травень - 900 тис. тонн.

- Це дуже важливі цифри, - підкреслив експерт. - Якщо питання з відновленням поставок з цих непідконтрольних  територій не буде вирішено належним чином в найближчі дні або якимось чином не почнуть поставляти вугілля з інших джерел (при цьому потрібно врахувати, що від моменту контрактації вугілля до його прибуття, наприклад, в порт, проходить кілька тижнів, а з порту він ще повинен доїхати до електростанції), ми опинимося в дуже непростій ситуації, - заявив експерт.

Він зазначив, що тоді Україна матиме два варіанти: віялові відключення або "аварійна допомога з РФ, тому що договорів на імпорт немає".

- І це призведе до певних економічних наслідків, тому що ця електроенергія, яка буде йти з Росії по аварійній допомозі буде дуже дорогою, і хто буде це оплачувати? Це серйозна проблема, - підкреслив Марунич.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Чому в ЄС роздмухують скандал навколо України

У жорсткій реакції Румунії, Угорщини, Греції та Болгарії на український закон про освіту проглядається вплив Росії, але в той же час це є і відповіддю на становленн....

Це може бути цікавим

Дэвид Линч приедет в Киев, чтобы открыть свой фонд

Напомним, что впервые Линч приезжал в Украину еще в 2009 году....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Закрити офшори. Як ЄС відповість на скандал навколо Panama Papers

Комітет з розслідування Європейського парламенту з питань відмивання грошей та ухилення від сплати податків (PANA) 18 жовтня ц....