Розлучення з Великобританією

Вихід Британії з Європейського Союзу стане однією з найбільших геополітичних авантюр за останні десятиліття на континенті. Про це на своїй сторінці в Facebook пише народна депутатка Світлана Заліщук. 

Окрім усіх інших геополітичних, економічних та інтеграційних наслідків, є ще якийсь суто людський сум. Родина ніколи не була ідеальна, але тепер такий звичний стілець, на якому сидів один зі “старших”, буде порожнім.

‪Brexit: що зміниться в будинку?

1. Вихід Британії з Європейського Союзу стане однією з найбільших геополітичних авантюр за останні десятиліття на континенті. Brexit закладає ризик дезінтеграції та послаблення позицій на кухні, яка впродовж останніх півстоліття виробляла й була гарантом демократичних стандартів, цінностей та рішень.

2. Великобританія виходить з найбільш розвинутої зони вільної торгівлі у світі, економічні наслідки чого складно передбачити. Великою мірою це залежатиме від умов “розлучення”. Результати референдуму моментально вдарили по фунту, який опустився до 30-річного мінімуму. Експерти прогнозують згубні наслідки для торгівлі.

3. ‪Brexit може запустити ланцюжок референдумів в інших країнах Європи. У восьми великих країнах Європи 46% виборців хочуть провести подібні референдуми, а третина - проголосувати за вихід своїх країн з ЄС. Також Шотландія пообіцяла провести повторний референдум за вихід з Великобританії.

4. ЄС втрачає конструктивний голос за столом, де ухвалюються рішення, у тому числі щодо міграційної кризи та протидії російській гібридній війні.

5. Показово, що глобальна історія вершиться в рамках похибки – менше 2% різниці голосів за і проти виходу. Девід Камерон пообіцяв провести референдум як спосіб виграти парламентські вибори у 2015 році, коли євроскептичні настрої і в суспільстві і в його власній політсилі зростали. Він виграв вибори. Ціну цього виграшу для Європи складе історія.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Уролог в Києві: шукаємо кращих лікарів по місту

Близько половини населення планети має проблеми або патології в роботі сечостатевої системи....

Це може бути цікавим

ВР проголосувала за медичну реформу

За даний законопроект проголосувало 240 нардепівНа трибуну парламенту прем'єр-міністр Володимир Гройсман подякував нардепам за прийняте рішення....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Суд дозволив стягнути штраф "Газпрому" в 171 млрд грн

Господарський суд Києва дозволив стягнути штраф з російського "Газпрому" в розмірі 171 млрд грн з усього майна боржника....