Портніков розповів, з ким Росія насправді воює в Криму

Справжнє протистояння йде між українськими громадянами та посіпаками окупантів. 

Не буду заперечувати важливості першої після окупації Росією Криму і Донбасу зустрічі українського та російського омбудсменів. Якщо Кремль дійсно вирішив використати цю інституцію для проведення переговорів щодо передачі нашій країні заручників, утримуваних на території автономії або перевезених в Росію – це вже вдача, позаяк з'являється шанс позбавити людей від знущань і тортур, - пише журналіст Віталій Портніков для Крим.Реалії.

Разом з тим не хотілося б, щоб спілкування українського омбудсмена Валерії Лутковської з російським поліцейським генералом Тетяною Москальковою (так, саме генерал в Росії омбудсмен, така вже країна) призвело б до інституціональних зрушень. Перед зустріччю з Москальковою Лутковська висловила готовність обговорити ситуацію з обмеженням прав українців в Криму. Малися на увазі етнічні українці, які становлять національну меншість на півострові. Ще одна національна меншина, про стан якої хоче говорити український омбудсмен – це кримські татари. І тут теж сумнівів немає – кримські татари складають меншість у порівнянні з етнічними росіянами, які живуть в Криму .

Але сам цей підхід представляється мені вельми небезпечним. Ось як визначати етнічних українців в Криму? За записом в паспорті? З рідної мови? Або,все ж, політичним вибором? Але тоді треба говорити не про етнічних українців, а про всіх тих жителів півострова, хто не зійшов з глузду і поважає міжнародне право. Тому що суть російських переслідувань – карати тих, хто поважає міжнародне право. А серед них можуть бути і етнічні українці, і етнічні росіяни, хто завгодно. І точно так само серед етнічних українців чимало тих, хто кричав «крим наш», чи не так? Їх теж будемо захищати?

Що стосується кримських татар, то я теж не захищав би їх як якусь національну меншість. Кримські татари – корінний народ півострова. Сама суть кримської автономії повинна бути чітко пов'язана з захистом мови, культури і прав цього народу – інакше в ній немає ніякого сенсу. До речі, в Росії це немає ще більшою мірою ніякого сенсу, ніж в Україні. Бо ви вже мене вибачте, але російська автономія в Росії – це ж повний ідіотизм!

Справжнє протистояння в Криму – не між етнічними українцями, етнічними кримськими татарами та етнічними росіянами. Протистояння між українськими громадянами (і тими, хто хотів би повернути собі українське громадянство) – і посіпаками окупантів, впевненими, що Росія – це надовго і їхнє головне завдання – вислужуватися перед злом. Ось від цієї категорії людей, від окупаційного керівництва, від різноманітних аксьонових, костянтинових, поклонських і іншої нечисті, Україна і повинна захищати своїх громадян – якого б етнічного походження вони не були, якою б мовою не розмовляли.

Кожен в Криму, хто чекає повернення півострова додому і закінчення окупації – українець.

Про те, як насправді сидять у Росії, розповідають в ці дні Афанасьєв і Солошенко. Тому ми з вами повинні розуміти: це не в'язниця, не табір. Це – катівня. І якщо посередником від катів виступає омбудсмен, то нехай буде хоч чорт лисий, лише б наших громадян скоріше звільнили.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Як уникнути нових конфліктів в Україні після реінтеграції окупованих територій

Зірка світової дипломатії і екс-держсекретар США Кондоліза Райс в інтерв'ю НВ розповіла, що потрібно зробити, щоб Україна змогла уникнути нових гострих конфліктів ....

Це може бути цікавим

Учені відкрили найголовнішу таємницю піраміди Гізи

Протягом століть було загадкою, як єгиптяни мали технологічні можливості для того, щоб побудувати Велику піраміду Гізи, яка є єдиним із Семи Чудес Стародавнього Св....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Стало известно, сколько Неймар зарабатывает в ПСЖ в день

Стали известны некоторые детали контракта Неймара с ПСЖ....