Вигідне господарство : Українець гріється американським очеретом

Українець Микола Кікоть опалює власний будинок міскантусом, який вирощує на присадибній ділянці. Врожайність енергетичної культури - майже 30 тонн з гектара – дозволила раціоналізатору відмовитись від використання дров та вугілля.

Передає Експрес online.

- Три роки тому на грядці площею 25 сотих, де вирощував городину, посіяв американський очерет або, як його ще називають, слонову траву. Тоді всі сміялися з мене, мовляв, з глузду з'їхав, а тепер заздрять, бо мій "газ" росте у полі, - говорить Микола Кікоть,.

На енергетичній плантації можна збирати урожай протягом 25 років.

- Раз посіяв - і ніякого клопоту. Взимку гігантську траву, яка виростає протягом одного сезону до чотирьох метрів заввишки, скошую, а навесні вона знову відростає.

З американським очеретом Микола Кікоть не відчуває стрімкого підвищення тарифів на енергоресурси.

- Врожай гігантської трави з одного гектара забезпечує ту ж саму кількість тепла, яке утворюється при спалюванні 15-22 тис. кубічних метрів газу. Не розумію, чому в Україні досі масово не вирощують міскантус: і вільної землі – вдосталь, і клопоту – небагато. Ці екзотичні рослини можуть підмерзнути лише під час першої зимівлі, а потім легко витримують навіть двадцятиградусні морози, - каже раціоналізатор

Незвичайне паливо Микола Кікоть складує в одному зі своїх господарських приміщень. Очерет раціоналізатор подрібнює на саморобній установці.

- Спочатку хотів переробляти біомасу на пелети, - пояснює газда. – А потім зрозумів, що не варто марнувати час і гроші, порубав чи подрібнив - і в котел.
При цьому слонова трава зменшує рівень токсичних речовин та підвищує родючість землі, запевняє Микола Кікоть.
- По-перше, міскантус має здатність очищати грунти від пестицидів та радіонуклідів, - пояснює газда. - А по-друге, за 25 років вирощування на одному місці накопичується до 20 тонн підземної біомаси. Тобто органічного добрива.
Микола Кікоть чотири роки тому відчув, що газ для опалення будинку - ризикований варіант і почав вирощувати американський очерет.
- Дехто із земляків затято копав траншеї, щоб під'єднатися до централізованої мережі, платив великі гроші, … щоб опинитися у тарифній кабалі, - говорить газда. - А я тепер не переймаюся ні газом, ні вугіллям, ні дровами - міскантусу на грядці вистачить не тільки моїй сім'ї, а й сім'ям моїх дітей. Читайте також: Суд арештував 10 осіб участь у газових махінаціях — НАБУ

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Оболони поймали грабителей, напавших ночью на женщину

В Киеве двое грабителей напали на жительницу Оболони, которая поздно ночью вышла из дома в магазин, сообщает ГУ НП столицы....

Це може бути цікавим

Подольский мост сделают платным для гостей Киева

Подольский мост, который будет соединять правый берег и Троещину, может стать платным для иногородних....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Україні пояснили, як Крим і Донбас повільно пожирають Росію

Окупований Крим і ОРДЛО повільно пожирають всю Росію....