Війна за землю: Влада хоче віддати білорусам більше сорока метрів вглиб України

В селі Ветли, Любешівського району, після закінчення так званих робіт із демаркації кордону, Білорусь відхопить неабияку частину території. Якщо раніше межа між країнами проходила по Жирівському каналу, то згідно нових документів, Білорусь заглибиться на територію Ветлівської сільради на більш як сорок метрів впродовж всього кордону. Проблема полягає й в тому, що в випадку такого оновлення кордону, Білорусь на додачу отримає ще й добру частину однієї з перлин Волині - Білого озера, пишуть журналісти Луцького видання ВолиньПост. Місцева громада не вперше виступає проти такого, на їхню думку, загарбництва, проте влада, як виявилося, їх не чує. Сільська голова села Ветли Любов Павлік каже — зверталися і до народних депутатів і до керівництва області, проте отримали тільки відписки.

Як розповіла Любов Павлік, роботи з демаркації кордону білоруси почали в січні цього року. Каже: інформація про початок робіт приховувалася. Керівники, які були призначені в комісію по демаркації вже не працюють на своїх місцях, тому як насправді проводилася робота комісії навіть розпитати ні в кого. Крім того, досі ні протоколів опису, ні топографічних даних, ні протоколів засідань демаркаційної комісії сільській раді ніхто не надав. - На території Гірківської сільської ради ширина вирубки 3 метри, а довжина — 0,5 км. Вирубано було 139 дерев — 30 дерев дуба і 109 дерев вільхи. Ото приїхала білоруська сторона, спокійно працюють на українській стороні. Не було жодного заарештованого, техніки вилучено. А коли наша жінка перейде той кордон ягід набрати, то білоруси її арештують і завозять в Пінськ. Потім йдуть суди і великі штрафи, - розповідає очільниця сільради.

Народний депутат України Семен Семенченко, заявив: бійці батальйону “Донбас” розмістяться на території сільради та слідкуватимуть за порядком та роботами.

Натомість, голова Любешівської радержадміністрації Олег Кух, заспокоює людей: все законно. В руках тримає лист від Президента України та зачитує: українська і білоруська сторони ще в 1997 році переподілили землі. - Договором між Україною та республікою Білорусь від 29 грудня 1990 року, встановлено, що сторони визнають і поважають УРСР і БРСР в нині існуючих кордонах. При чому, вислів “в нині існуючих кордонах” стосувався кордону між УРСР і БРСР, опис проходження якого не складався. Після цього, спеціально створена комісія вивчила топографічні карти та визначила проходження кордону. Внаслідок цього, в 1997 році між Президентами України та Білорусії був підписаний договір про державний кордон, додатком до якого були топографічні карти з графічно нанесеною лінією державного кордону та протокол-опис проходження кордону. Цей договір обидва парламенти ратифікували у 1997 та 2010 роках і він набрав чинності у 2013 році, - пояснює Олег Кух. Що ж до проходження кордону, то в листі зазначається: він має проходити не по каналу Жирівський, а по південній брівці каналу без назви.

Один із ветлян розповідає: його сім'я жила біля дамби, яка йде біля Білого озера і він добре пам'ятає де знаходився кордон. - Кордон завжди проходив по Жировському каналу. Наша сім'я там охороняла шлюз на Білому озері. Хата стояла з білоруського боку, а хлів на українській стороні. Зараз я не можу піти і поклонитися тій землі, де я виріс. Кордон завжди проходив по Жирівському каналу. Як могли віддати? То п'яний мабуть був чиновник, що там підписував в 1997 році, - обурюється чоловік. Ми побували біля Жирівського каналу, по якому раніше проходив кордон. Білоруська сторона вже давно розпочала активні роботи з розширення своєї території, закінчити які не дають ветляни. Тут вже перенесли стовчики та натягнули сітку.

Один із наших провідників розповідає: білорусам віддадуть більше сорока метрів вглиб України, за Жирівський канал. Останній, за словами чоловіка наші сусіди збираються розширити.

[caption id="attachment_168559" align="aligncenter" width="600"]червоною лінією позначені межі нового кордону червоною лінією позначені межі нового кордону[/caption]

Скандал, який здійнявся щодо демаркації кордону в Ветлах волинським чиновникам не подобається, адже це неабиякий удар по дипломатичних відносинах між Україною та Республікою Білорусь. Поки буча не вщухає і селяни вимагають пояснень від влади. Вони не можуть зрозуміти, чому у 1997 році високопосадовці вирішили, що Україні не потрібна її земля. Між іншим, схожі проблеми із демаркацією кордону в Рівненській та Житомирській областях. Щоправда там білорусам віддали навіть розпайовану між людьми землю.

Джерело: ВолиньПост

Читайте також: Пропускний пункт «Золоте» так і не відновив свою роботу

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

Це може бути цікавим

Папір і мікрофон: Саакашвілі виступає перед прибічниками

#Саакашвілі :мене позбавили громадянства....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

У Києві з'являться свої "голови з острова Пасхи"

20 вересня у Києві відкриють арт-об’єкт «Голови моаї з острова Пасхи»20 вересня об 11:00 у столичному парку «Перемога» відбудеться відкриття арт-об’єкта «Голови моаї ....