Сподіваюся, суспільство з часом буде більш толерантним - учасниця Маршу рівності

Лучанка Тетяна брала участь в Марші рівності у Києві. Їй не вдалося відвідати минулорічну подію, тому цього року попри всі побоювання, Таня вирішила їхати до столиці

Тетяна каже, що під час Київпрайду в неї було дитяче захоплення, тому що опинитися з такою кількістю солідарних людей — це неймовірно. І тим більше, що поліція виконала свою роботу на «ура», пише журналістка Аріна Крапка для hromadskeradio.

Певний час  дівчина вагалася, їхати чи ні. Тим більше, що можливості поїхати з кимось з Луцька не було:

- Мене єдине зупиняло, що моя подруга не може поїхати. І я собі думала, що сама буду. Але вже поки шукаєш рішення, то якось так тебе все спрямовує, і звернулась до мене ще одна моя знайома, вона журналістка. Запропонувала поїхати разом, бо вона збиралася і їй було самій страшно. То до того моменту я вагалася. Далі вагань не було. Тим більше, я хотіла собі компенсувати минулий рік, тому що ми не потрапили тоді на той Марш рівності через те, що запізнилися. І хотіла собі особисто компенсувати те, що я не була на Майдані. Те, що я вагалася, було страшно. І зараз я про це відверто шкодую, тому що розумію, що я там мала бути, — каже Таня.

Цьогоріч лучани, запевняє Тетяна, більш відкрито реагували на проведення Маршу. Хтось критикував, але чимало підтримували і серед гетеросексуалів, адже питання стосується прав людей. А перед самою поїздкою знайомий дівчини, противник ЛГБТ-спільноти пояснював, як вберегтися від сльозогінного газу, розуміючи, що можливі провокації. Чоловік навіть надіслав Тетяні інструкцію як діяти, якщо її «пригощатимуть» противники.

Чи готові люди бачити і чути не таких, як вони самі, і чи в принципі можливий Марш рівності в Луцьку, представниця ЛГБТ-спільноти, пояснює:

«Мені би, звісно, дуже хотілося в Луцьку. Це насправді така моя утопічна мрія. В кожному місті можна було зробити подібну акцію. Але як бачимо від Київпрайду цьогорічного, то все залежить від того, як співпрацює міська влада, поліція і самі ініціатори проведення цих акцій. Тобто, якщо поліція нам зможе забезпечити мирне проведення якоїсь ходи або зустрічі, звісно, що так. Я тільки за. За закритими дверима ми можемо провести будь-що, а відкрито проводити, я не впевнена, чесно кажучи, тому що якщо я це ініціюю, то не знаю, чи зможу  забезпечити безпеку тим, кого я прошу», — каже Таня і додає, що Волинь — дуже релігійна і традиційна область, тому складно уявити, якою може бути реакція суспільства на такі заходи. Однак дівчина не втрачає надії, що все-таки суспільство з часом буде більш толерантним та терпимим до неї та її друзів.

Нагадаємо, у Києві 12 червня пройшов «Марш Рівності».

Авторка: Аріна Крапка, джерело: hromadskeradio.org.

Читайте також: На Контрактовій площі впала частина карнизу Будинку дитячої творчості

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Исследователи построят дороги, генерирующие электричество от трафика

Британские исследователи ищут самые современные материалы для строительства дорог и тротуаров, которые смогут генерировать электроэнергию....

Це може бути цікавим

«Умные» часы смогут нагреть или охладить своего владельца

Это кажется выдумкой, однако создатели «умных» часов Aircon Watch, безусловно, верят, что таким образом можно регулировать температуру всего тела....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....