Третину загиблих мігрантів, які намагались допливти до Європи, становлять діти - ООН

Мільйони мігрантів мусили втікати зі своїх країн через війну та бідність. Два звіти, опубліковані у вівторок, висвітлили небезпеки, з якими вони стикаються у пошуках ліпшого життя в чужих країнах, повідомляє the New York Times.

В одному зі звітів Міжнародної організації з міграції є дані, що тисячі мігрантів помирають на морях та у пустелях. Багато їхніх тіл так і не знайшли, а тих, яких вдалося знайти, неможливо ідентифікувати.

Третина загиблих на одному з найжвавіших морських шляхів до Європи — діти.

У другому звіті Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ фахівці попереджають про зростання зловживання, експлуатації та смертей неповнолітніх, які біжать до Європи без супроводу дорослих.Ось кілька висновків зі звіту Національної організації з міграції, який має назву "Fatal Journeys" (Фатальні подорожі).

Минулого року статистика смертності була на рівні A, оскільки в усьому світі загинули 5400 мігрантів, намагаючись перетнути національні кордони. За перші 5 місяців 2016 року померли 3100 людей.

Середземномор'я виявилося для біженців найбільш смертельним: 3770 померло, дістаючись до берегів Європи, ще 130 загинули на європейській землі, у тому числі 71 людина задихнулася у вантажівці дорогою до Австрії.

Вони були серед мільйона мігрантів та біженців, котрі перетнули Середземне море у 2015 році. У Південно-Східній Азії загинуло 800 осіб, здебільшого у Бенгальській затоці. На кордоні США та Мексики померло 300 людей. З 1998 до 2015 року прикордонники загалом знайшли 6571 тіло.

Скільки людей загинуло у Сахарі, невідомо, адже не було жодних офіційних пошуків та рятувальних операцій. У червні 2015 року останки 30 мігрантів знайшли у пустелі в Нігері, але "їхні кістки стали лише верхівкою айсберга", — сказано у звіті.

Тисячі родин ніколи не дізнаються, що сталося з їхніми дітьми та батьками, адже тіла не було упізнано.

На шляху Егейським морем з Туреччини до Греції діти становлять третину від загиблих.

Більшість із них віком до 10 років, і принаймні 40% були молодшими за 2 роки. У звіті вказано, що статистика не може врахувати, скільки точно біженців загинуло, адже їхні тіла змиває у море, вони лишаються у пустелях.

За даними ЮНІСЕФ, понад 90% дітей-біженців, яким вдалося прибути до Європи, не мали супроводу.

Щонайменше 7009 дітей без супроводу здійснили перехід від Північної Африки до Італії за перші 5 місяців цього року — вдвічі більше, ніж за весь минулий рік. Невідому кількість мігрантів експлуатували та піддали сексуальному насильству.

За даними, які ґрунтуються на свідченнях італійських соціальних працівників, і дівчат, і хлопців піддають сексуальному насильству та змушують до проституції у Лівії. Дехто з дівчат прибуває до країни вже вагітними, бо дорогою їх зґвалтували.

Читайте також: Ставлення поляків до українських мігрантів різко погіршилося

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

Це може бути цікавим

Рух транспорту на Московському мосту обмежено

Рух транспорту на Московському мосту обмежено до однієї смуги в напрямку житлового масиву Троєщина....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Кабмин хочет повышать акциз на сигареты каждый год на 20%

Кабинет министров предлагает Верховной Раде установить ежегодное повышение акциза на сигареты на 20% до 2025 года и довести его таким образом до уровня 90 евро за 1 тыс....