Чи зупинить новий законопроект Мінрегіону колапс комунальної теплоенергетики?

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України представило проект Закону, який, за словами заступника міністра Мінрегіону Едуарда Кругляка, може вирішити проблеми неплатежів. «Цей рік справді складний для нас у зв’язку із масовим арештом рахунків – 104 підприємства теплоенергетики працюють практично в умовах арешту рахунків», - зазначив Кругляк.

Представлення законопроекту відбулося на круглому столі «Холодне майбутнє комунальної теплоенергетики України. Чи зупинить новий законопроект Мінрегіону колапс галузі?», який був організований Центром досліджень енергетики.

Заборгованість підприємств газової та теплоенергетики за спожитий природний газ станом на 1 червня 2016 року становила 16,8 млрд грн. Однак підвищення тарифів, які вступають в дію з 1 липня цього року, не вирішить проблему несплачених боргів підприємствами.

Директор департаменту економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Наталія Хоцянівська презентувала проект Закону «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», який розробив Міненерго.

Ключовою нормою, яка закладена в проект даного Закону, є створення реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості. З моменту включення підприємств до такого реєстру припиняються усі виконавчі провадження та знімаються арешти з рахунків. Урегулювання заборгованості відбувається шляхом централізованих взаєморозрахунків, а починаючи з 1 січня 2017 року – шляхом укладання договорів про реструктуризацію цих боргів.

«Законопроект дозволить розблокувати роботу підприємств теплокомуненерго та забезпечити населення теплом під час опалювального сезону. З’являються джерела для нормального функціонування галузі енергетики в майбутньому», - підтримав розробку Закону член правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Колбушкін.

Проект Закону чітко описує структуру виходу з боргової кризи в чотири етапи:

  • Фіксація боргових зобов’язань
  • Припинення усіх проваджень виконавчої служби
  • Проведення розрахунків
  • Реструктуризація на 60 місяців

Довідка: Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» визначає комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування цих підприємств.

Метою цього Закону є поліпшення фінансового становища підприємств життєзабезпечення, запобігання їхнього банкрутства та підвищення рівня інвестиційної привабливості через впровадження механізмів врегулювання їх кредиторської заборгованості за спожиті енергоносії.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Мужчина инсценировал свою смерть, чтобы избежать свадьбы

Гражданин США инсценировал свою смерть, чтобы избежать свадьбы со своей подругой из Великобритании....

Це може бути цікавим

​Украинцы вывели за границу $1,5 млн

Об этом заявил замглавы НБУ Олег Чурий на Ukrainian Financial Forum, организованном группой ICU....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

На Київщині невідомі забили до смерті голову правління Київобленерго

24 вересня, близько 20-ї години, у селі Білогородка Києво-Святошинського району невідомі особи напали на будинок голови правління ПрАТ «Київобленерго»....