Чому Росія запросила одеських сепаратистів

Москва робить ставку на організацію всередині України проросійської «п'ятої колони». Про це у своєму блозі на НВ пише політолог Сергій Таран

Українців Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенко, утримуваних в Росії, обміняли на одеських організаторів і учасників так званої "Народної ради Бессарабії" Олену Глищинську та Віталія Діденка.

Російська сторона зацікавилася не рядовими вояками, полоненими десь в зоні АТО, а агентами, які роздували сепаратистські настрої. Солдати, які потрапили в полон, цікавлять Кремль менше, ніж агенти, інфільтровані в українське суспільство для розхитування ситуації зсередини.

Звичайні солдати в Росії ніколи не цінувалися. Їхнє життя завжди була досить дешевим. Солдат – лише пішак у грі. Тим часом, у агента є свої зв'язки. Агент може заговорити і розповісти ту інформацію, яку його координатори хотіли б зберегти в таємниці. Крім того, Росія робить ставку на організацію всередині України проросійської «п'ятої колони». Стратегія Кремля змінилася: якщо раніше там розраховували домогтися своїх цілей за допомогою армії, то сьогодні – шляхом розхитування ситуації всередині країни. Таким чином, цінність російських агентів в Україні, їх зв'язків і контактів дуже висока для РФ.

Читайте також: Пєсков прокоментував обмін одеських журналістів на Солошенка і Афанасьєва

Проте, незважаючи ні на що, потрібно витягати наших патріотів з полону. І якщо за це доведеться заплатити якусь ціну, відступати не можна. В Україні вже склалася чітка тенденція, що життя кожного солдата надзвичайно важливе. Це нормальне ставлення – як у будь-якій нормальній європейській армії, на відміну від Росії, де солдат не рахують.

В Ізраїлі заради звільнення одного солдата видали декілька сотень терористів. Більш того, якщо ізраїльський солдат потрапив у полон, він не просто може, але повинен розповісти всі відомі йому відомості по максимуму, щоб зберегти собі життя. В ізраїльській армії вважають так: якщо солдат живий, отже, його можна звільнити. Подібне ставлення до своїх громадян характерно для західного світу, де людське життя цінується більше, ніж у тоталітарних імперіях. Так, нам потрібні обміни, щоб витягувати своїх воїнів, своїх патріотів.

Читайте також: Две трети работы для возвращения Афанасьева сделала его мама — активист

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Німеччині розповіли, якою буде політика нового уряду щодо "українського питання"

Новий німецький уряд не планує кардинальних змін політики по відношенню до України....

Це може бути цікавим

От Антарктиды откололся огромный айсберг

Спускающийся в море Амундсена ледник Пайн-Айленд – самый «проблемный» в Антарктиде....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Фіналісти Євробачення NaviBand вперше виступили у Києві з сольним концертом

Кияни першими з прихильників гурту в Українi змогли оцінити виступ NaviBand повним складом: Артем Лук’яненко, Ксенія Жук, Олександр Тобольський, Владислав Чащевик та ....