Українці вимагають запровадження електронного урядування

У Верховній Раді, у Кабміні, у Адміністрації Президента та інших владних кабінетах зібралася критична кількість людей необхідних для запровадження електронного урядування як на центральному рівні, так і на місцях, – про це заявив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час свого виступу на Форумі “Майбутнє електронного врядування в Україні”, який провів Центр “Ейдос”. Він висловив сподівання, що ці люди і в подальшому продовжать реформувати країну. І подібно до того, як це було на Майдані під час Революції Гідності, пліч-о-пліч змінять стару прогнилу систему на сучасну та інноваційну.

Свою позицію щодо електронного урядування офіційним листом-привітанням передав також Премєр-міністр України Володимир Гройсман: “Напрямок Електронного урядування - важлива політика, яка сприяє ефективності та прозорості управлінських процесів на рівні Уряду, регіонів, органів місцевого самоврядування. Електронне урядування є важливим кроком для здешевлення надання послуг населенню, а також усунення чиновника від прийняття рішення, усунення надмірної бюрократії при взаємодії громадян і влади. Електронні системи управління сприяють новому рівню надання послуг громадянам, доступу до інформації та формуванню довіри до влади”. Також Премєр зазначив, що уряд під його головуванням буде і надалі максимально ефективно впроваджувати е-урядування. Представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, які були присутні на Форумі, підтримали слова Гройсмана і поділилися своїм баченням з впровадження онлайн-систем у владі.

Заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків зауважив: “Світ уже давно цифровий. Сьогодні у всіх галузях ми говоримо про цифрові технології. Але лише в українській владі існує безліч регуляторних ситуацій, які заважають працювати швидко, ефективно, на випередження. Тому сьогодні наше основне завдання максимально спростити доступ громадян до влади через цифрові сервіси. І зробити це треба якомога швидше.”

Також час Форуму було презентовано результати проекту, який стосується впровадження роботи порталу “Відкритий бюджет”. Наразі 24 органи місцевого самоврядування впровадили систему Відкритий Бюджет, а близько 70 уже зареєструвалися і разом із нашими експертами Віктором, Тараном, Володимиром Тарнаєм та Сергієм Кареліним активно працюють над її впровадженням.

На завершення Форуму виступили чиновники та активісти, які займаються впровадженням е-урядування у регіонах. За їх словами найбільшою проблемою на місцях є незацікавленість чиновників іти у ногу із часом, а ще більше вони незацікавлені показувати громадянам куди витрачають кошти, отримані у зв’язку із децентралізацією влади.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Украинка Анна Музычук выиграла чемпионат Европы по быстрым шахматам

Музычук получила 7 побед, 4 раза сыграв вничью....

Це може бути цікавим

Патрульних, що зупинили п’яного екс-полковника, відсторонили від роботи

В Івано-Франківську розгорівся скандал через роботу патрульних....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Продукты, которые возбуждают аппетит

Несмотря на то что жиры давно реабилитированы диетологами и признаны неопасными для талии, одно их свойство оставалось неизученным....