Інтернет-тролі: як їх зупинити

Суперчки в інтернеті, що переходять в особисті образи, вже давно стали традицією в російськомовному інтернет-просторі й далеко за його межами. Останній яскравий приклад ‒ твіттер найвідомішої домогосподарки з Британії. Джоан Роулінг опублікувала пост зі словами підтримки України на «Євробаченні». У відповідь російські інтернет-користувачі не скупилися на «компліменти». Образливі коментарі в бік Джамали й України залишали й під іншими постами в різних соціальних мережах. Здавалося б, виходу з цієї ситуації не існує ‒ це свобода слова і лихослів'я. Однак світовий досвід свідчить про зворотне, стверджує директор з розвитку бізнесу «Fly Україна» Андрій Шевчук.

Соціальні мережі як нові засоби комунікації стали зручним місцем для висловлення власної думки. На думку більшості людей, особливо з нашим менталітетом, робити це можна абсолютно безкарно. Як не дивно, стосується це не тільки підлітків.

Погрози, шахрайство, образи честі та гідності, доведення до самогубства ‒ це злочини, які тягнуть за собою різну ступінь покарання. І неважливо, піддається людина подібним атакам у реальному житті чи на просторах інтернету.

Демократичні держави розробили більш адекватний інструментарій для притягнення до відповідальності любителів образ в інтернеті. В авангарді цього процесу стоїть Нова Зеландія. У 2015 році там прийняли перший у світі закон для боротьби з інтернет-троллінгом. Інтернет-хуліганство стало адміністративно карним злочином. Штраф за очевидний образливий коментар становить 200 000 новозеландських доларів (близько 3,5 млн гривень), а повідомлення з образами оцінили в 50 000 (понад 900 000 гривень).

Жорстко регулюється культура спілкування в соціальних мережах і в ОАЕ. Там не терплять хамства навіть у смайликах. За ненормативну лексику в інтернеті або непотрібні смайли громадянину Еміратів загрожує штраф у розмірі до 250 000 дирхам (близько 1,7 млн гривень) або тюремне ув'язнення.

В Америці вже кілька років за створення фальшивих акаунтів на Facebook можна отримати цілком реальний термін – до 12 місяців. Більш ніж актуальною є проблема образ у світовій павутині і для Великобританії ‒ за даними The Guardian, в 2015 році половина заяв у поліцію Великобританії мала відношення до онлайн-активності.

Врегулювання питання інтернет-троллінгу, а також притягнення до відповідальності за образу та наклеп у соцмережах могло б істотно змінити не тільки наповнення фейсбук-стрічки, а й політичну кон'юнктуру.

Перша спроба врегулювати це питання в Україні провалилася кілька років тому. Закінчилося все, як у бородатому жарті: що б не будували ‒ виходить комунізм. Покарання за наклеп і образу мало стати частиною системної цензури. В середині квітня поточного року депутати зробили другу спробу. У парламенті зареєстрували проект закону про контроль інформації в інтернеті. Згідно з текстом проекту, поширювати відомості, які «ганьблять честь, гідність чи ділову репутацію людини», в Мережі буде заборонено.

Правда, в нинішньому вигляді він абсолютно безглуздий. Єдина міра покарання, запропонована законодавцями ‒ видалення образливої чи недостовірної інформації. Про адміністративну або кримінальну відповідальність не йдеться. Це те саме, що боротися з млинами, при цьому досить затратно як в ресурсному, так і у фінансовому обчисленні.

джерело: Forbes

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Apple признала неполадки в работе новых "умных" часов

Новые смарт-часы Apple Watch 3 американского производителя Apple могут испытывать проблемы с сетевым соединением....

Це може бути цікавим

Погода в Україні на неділю: очікується похолодання

У неділю, 24 вересня, в Україні очікується похолодання....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В США студент несколько дней прожил в пещере, где его забыли

Студента из США почти на три дня забыли в пещере Салливан во время университетской поездки....