В Україні переробляють тільки 0,01% використаних батарейок

За даними Державної фіскальної служби України, в 2014 році в Україну ввезли 2 810 тонн батарейок і електричних акумуляторів. На зберігання (з надією на переробку) відправиться тільки 0,01%, підрахували експерти. Про це повідомляє "Сегодня".

-У нас немає і ніколи не існувало державної програми зі збору та утилізації батарейок, – каже Євген Шмурак, головний спеціаліст відділу поводження з відходами та небезпечними речовинами при Міністерстві екології, – були різні меморандуми між міністерством і компаніями, але це були меморандуми про наміри. Основна причина – батарейки нікуди потім вивезти.

В Україні збором батарейок займаються ентузіасти, екологічні організації та соціально відповідальний бізнес. Найширшу мережу "Батарейки, здавайтеся!" організувала дніпропетровська громадська організація "ЕкоДніпро". По всій Україні з їх допомогою волонтери відкрили 1063 пункиу збору в 22 областях України. А за кількістю зібраних елементів живлення лідирують великі комерційні мережі, які ставлять контейнери для збору в своїх магазинах і центрах облуговування. За даними заводу-переробника "Аргентум", найбільша кількість (одну тонну щомісяця) їм поставляє одна з найбільших в Україні мереж магазинів. Також збором батарейок займаються Екологічна ліга, Екологічна сотня і інші невеликі місцеві ініціативи, аж до активістів на рівні під'їзду.

Всі зібрані батарейки повинні перероблятися, але їм ще потрібно доїхати до заводу, а це додаткові витрати. Голова руху "ЕкоДніпро" Любов Колосовська розповідає, як вони працюють із зібраними батарейками: "Системно питання не вирішене. В рамках кожної області знаходиться перевалочний пункт. Якщо у волонтерів є гроші – вони відправляють їх до нас в Дніпро, немає грошей – зберігають у себе. Зараз, не дивлячись на те, що проект волонтерський, він коштує нам близько 10 тис. грн на місяць, які ми збираємо у вигляді фондів і витрачаємо на його підтримку (насамперед це оренда гаражів і наша робота)".

Але проблема логістики – не єдина, чому відпрацьовані батарейки в Україні практично не переробляють, а просто зберігають.

Читайте також: З пластмасових кришок протези не роблять — Держслужба з питань ветеранів

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ученые поняли, как организм сам способен подавлять онкологию

Стэнфордские ученые нашли ответ на один из самых сложных и важных для онкологии вопросов: как организм подавляет развитие злокачественных опухолей, а заодно обнар....

Це може бути цікавим

Міністр екології закликав українців не спалювати сухе листя

-Зараз в Україні завершується сезон збирання урожаю і відповідно всі масово спалюють опале листя, бадилля та траву, забуваючи при цьому, що дим завдає шкоди не лише ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

ДТП у Харкові: поліція просить допомогти свідків в розслідуванні

Поліція просить свідків допомогти в розслідуванні ДТП в Харкові, надавши запис з відео реєстраторів....