Землі заказників "дерибаняться" під забудови котеджів

Пройшло більше двох тижнів як Луценко став генпрокурором. Звітуюсь перед громадою: зміг налагодити роботу регіональних прокуратур в сфері природно-заповідного фонду. Тепер деякі з них дійсно захищають інтереси держави в цій сфері. Можуть, якщо хочуть!

Разом з друзями з громадських екологічних організацій (НЕЦУ,ЕПЛ, ДОП «ЗМ») за допомогою ФБ близько двох місяців тому я розпочав пошук кричущих порушень в об’єктах природно-заповідного фонду. Назбирали інформацію про десятки випадків коли землі заказників дерибаняться під забудови котеджів, незаконно розорюються, вирубаются.

В Генпрокуратурі є багато чесних прокурорів, і тому за їх допомогою отримали по деяким справам зрушення. На жаль, поки не по всіх. Місцеві прокуратури в своїй більшості не хочуть захищати інтереси держави, і не починають працювати поки не отримають стусана від Генеральної. А окремі вперті, як наприклад прокуратора Харківщини навіть до ГПУ пишуть ті ж самі відписки та відмазки про те що вони не можуть захищати природно-заповідний фонд. Для чого це я пишу? Бо наша кампанія на захист заповідних територій у судах діє, попри всі можливі «людські фактори». Але порушень, очевидно, значно більше, ніж ми змогли нині виявити. Тому прошу всіх, кому не байдужа ця тема, долучатись. Як це зробити – питайте у Vasyliuk Oleksiy.

Отже на сьогодні маємо такі перші результати в 7 областях:

1. Хмельничина. Геологічна пам’ятка природи «Смотрицький каньйон». Тема скарги: розірвання договору оренди земель геологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Смотрицький каньйон» та повернення цих ділянок до природно-заповідного фонду; проблема знищення дерев у каньйоні. Прокуратурою Хмельницької області підготовлено 2 позовні заяви, розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 252 КК України (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду).

2. Київщина. Заказник «Хутір Чубинського». Тема скарги: Незаконне вилучення Великоолександрівською сільською радою земель ландшафтного заказника «Хутір Чубинського», розташованого у Бориспільському районі Київської області. Вжиті заходи представницького характеру на захист інтересів держави, пред’явлені два позови.

3. Харківщина. Заказник «Коробочкине». Тема звернення: незаконний кар'єр в заказнику «Коробочкине». 29.04.2016 інспекцією надано відповідь, що Ботанічний заказник місцевого значення «Коробочкине» згідно охоронного зобов’язання знаходиться під охороною Дворічанської селищної ради. Під час обстеження території факт видобування крейди підтвердився. За порушення режиму території природно-заповідного об’єкту до адміністративної відповідальності притягнуто голову Дворічанської селищної ради. Держекоінспекцією було розраховано збиток та пред’явлено претензію Дворічанській селищній раді за розкопку території заказника. Претензія була сплачена в добровільному порядку.

4. Полтавщина. Заповідне урочище «Шкурине». Тема звернення: незаконне розорювання земель заповідного урочища «Шкурине», вжиття заходів до повернення цих земель до ПЗФ, стягнення завданої шкоди та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. Зареєстровано кримінальне провадження № 42016171190000044 за ч. 1 ст. 252 КК України (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду) Розслідування здійнюється Кобеляцьким відділом поліції ГУНП в Полтавській області.

5. Черкащина. Заказник «Урочища «Маяк» та Вороного». Тема звернення: повернення до природно-заповідного фонду земель заказника «Урочища «Маяк» та Вороного». СВ Кам’янського відділення поліції Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області зареєструвало кримінальне провадження № 1026250170000252 за ч. 1 ст. 252 КК України (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду) розслідування триває.

6. Черкащина. Заповідне урочище «Вергунове». Тема звернення: повернення до природно-заповідного фонду. Слідчим відділом Городищенського відділення поліції Смілянського відділу ГУНП в Черкаській області розпочате досудове розслідування кримінального провадження за ч.1.ст 252 ККУ. 7. Черкащина. Заповідне урочище «Гупалівщина». Тема звернення: повернення до природно-заповідного фонду. Слідчим відділом Звенигородського відділення поліції Смілянського відділу ГУНП в Черкаській області розпочате досудове розслідування кримінального провадження за ч.1.ст 252 ККУ

8. Черкащина. Заповідне урочище «Садиба пана Даховського». Тема звернення: повернення до природно-заповідного фонду. Військовою поркуратурою Черкасього гарнізону розпочате досудове розслідування кримінального провадження за ч.2. ст.197-1 ККУ.

9. Харківщина. Заказник «Ковиловий». Тема звернення: незаконне розорювання земель заказника місцевого значення «Ковиловий», розташованого в Кегичівському районі Харківської області. 29.04.2016 Держекоінспекцією надано відповідь, що під час обстеження території заказника було виявлено факт порушення ґрунтового покриву (вириті траншеї) на території заказника. Держекоінспекцією було розрахована шкода, яка нанесена заповідному об’єкту. Держекоінспекція направила листа до Кегичівського СВМ Сахновщинського РВ ГУМВС України в Харківській області для встановлення осіб, причетних до вищезазначеного порушення. За недотримання режиму території заказника Власівського сільського голову було притягнуто до адміністративної відповідальності.

10. Буковина. Водоспад «Ворота». Тема звернення: руйнування геологічної пам’ятки природи. Прокуратура Чернівецької області повідомила народного депутата України Ігоря Луценка, що ДП СЛАП "Карпатський Держспецлісгосп" добровільно сплатив 22 022 грн збитків,нанесених держа руйнуванням водоспадів. 12.03.2016 року по факту руйнування водоспаду "Ворота", Путильським ВП Кіцманського ВП ГУ НП в Чернівецкій області розпочате кримінальне провадження за ч.1. ст 252 ККУ . Слідство триває.

11. Тернопільщина. Пам’ятка природи «Джерельна». Тема звернення – пошкодження території пам’ятки природи «Джерельна». СВ Кременецького відділу поліці ГУ НП в Тернопільській області внесено до єдиного реєстру досудових рослідувань справу за ч.1. ст.240 КК України. Слідство триває.

12. Київщина. Надання ділянок у різних заказниках (виявлено по публічній кадастровій карті). Тема звернення: Щодо правомірності виділення земельних ділянок 29 об’єктів природно-заповідного фонду та вжиття прокурором пред-ставницьких заходів для їх повернення у державну власність. По частині вже були дії, а частина відбулась вже зараз. Загалом, повідомлено про вжиті протягом 2012-2016 років заходи (пред’явлено 31 позов щодо 8 об’єктів ПЗФ, 21 позов – 84 га задоволений, 5 позовів перебувають у провадженні суду, у задоволенні 5 позовів відмовлено). Щодо 21 об’єкта, по яких перевірки раніше не проводились, копію звернення направлено до територіальних органів ДЕІ та ДІСГ у Київській області. За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Київській області від 27.04.2016 факти щодо передачі у користування чи власність земель підтердились: «Урочище Мутвицьке» - 15 ділянок (Макарівський р-н); «П’ятигірський» - 3 ділянки (Тетіївський р-н); «Козинський» - 24 ділянки (Обухівський р-н) . Прокуратурою області направлено доручення місцевим прокурорам.

автор: Ігор Луценко

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Фіналісти Євробачення NaviBand вперше виступили у Києві з сольним концертом

Кияни першими з прихильників гурту в Українi змогли оцінити виступ NaviBand повним складом: Артем Лук’яненко, Ксенія Жук, Олександр Тобольський, Владислав Чащевик та ....

Це може бути цікавим

Найдена связь между психопатией и любовью к рэпу

Психопаты предпочитают слушать музыку в жанрах хип-хоп и R&B....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть