Який вигляд зсередини закрита станція київського метро "Львівська брама"

\'\'\'\'\'\'
\r\n

Недоступна і таємнича станція київського метро – \"Львівська брама\" ось уже 20 років і існує, і одночасно ні, пише Сегодня.

\r\n

Тисячі пасажирів підземки щодня долають відстань між станціями \"Золоті ворота\" та \"Лук\'янівська\". Найбільш уважні на півдорозі помічають ознаки \"життя\": платформа посередині тунелю і мармур на стінах нагадують про те, що тут теж могли б зупинятися поїзди і звучати оголошення \"Двері зачиняються\". \"Львівську браму\" почали будувати ще в початку 90-х, але так і не закінчили. Потяги досі просто пролітають повз, лише на секунду осяваючи безлюдну станцію світлом. Але наш поїзд, як виняток, зупинився.

\r\n

Центральний зал \"Львівської брами\", яка залягла на глибині близько 90 метрів, практично повністю готовий. Бракує тільки обробки, але без неї все має занедбаний і безлюдний вигляд. Підсилює похмуре враження напівтемрява, вогкість і сталактити, що спускаються зі стелі. Всі проходи між пілонами перекриті залізними дверима. \"Станція готова приблизно на 80%. В робочому стані колійне господарство, підключена електрика... Не добудували лише ескалаторні тунелі і вестибюль\", – кажуть в метрополітені. Заковика – в облаштуванні на поверхні виходу, тобто станції. Ділянка землі, де він планувався, знаходиться в приватних руках. Так що поки влада не домовиться, зсуву не буде, не кажучи вже про те, що доведеться шукати гроші на закінчення будівельних робіт. У підземці говорять, що в такому законсервованому стані станція може простояти дуже довго.

\r\n

До речі, сказати, що на станцію \"Львівська брама\" зовсім не ступає нога людини, було б перебільшенням. За її станом постійно стежать працівники метро, при необхідності відкачують тут грунтові води. Заглядали сюди і гості. Періодично намагаються забратися діггери, а в 2013 році в центральному залі \"Львівської брами\" навіть влаштували гламурний показ мод, заплативши за захід досить велику суму на ті часи: за чутками, близько 100 тис. грн.

\r\n

Є в метро і інші таємні місця. На них зазвичай можна виявити таблички з написами \"Службовий вхід\" і \"Стороннім вхід заборонено\". Приміром, на станції \"Сирець\" (кінцева зеленої гілки) за непримітними дверима сховався пункт управління. Це досить просторе приміщення, звідки працівники метро стежать за всім, що відбувається на станції. Завдяки очам-відеокамерам (їх на \"Сирці\" 18), на двох великих екранах бачимо ескалатори, платформи, касовий зал. Виводяться на монітори і зображення входів в тунель: тут знаходяться пристрої контролю, які спрацьовують, якщо хтось намагається проникнути в заборонену зону.

\r\n

На великий панелі поруч з екранами – безліч \"чарівних\" кнопок. \"Звідси можна екстрено зупинити ескалатор, якщо там щось сталося. Або відключити напругу на шляхах, якщо туди впав пасажир. Є управління освітленням станції і тунелів і багато іншого\", – розповідає начальник станції \"Сирець\" Наталія Бурдюженко. А ще в пункті управління щопівгодини звучить сигнал, і черговій доповідають про те, що станція оглянута, і на ній не виявлено ніяких небезпечних предметів.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

МВФ забраковал новую пенсионную реформу Кабмина

Изменения в законопроект о пенсионной реформе (№6614), внесенные во время его подготовки ко второму чтению, вызывают опасения у ключевых кредиторов Украины - Всемирн....

Це може бути цікавим

Шкіряк прокоментував причетність українських диверсантів до підриву "міністра ДНР"

Радник глави МВС Зорян Шкіряк назвав брехнею інформацію про затримання бойовиків "українських диверсантів", які влаштували замах на міністра доходів і зборів" так ....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Сколько Великобритания заплатит за Brexit

Великобритания готова отдать Европейскому союзу 45 миллиардов евро отступных за Brexit....