Україна перед вибором: де відбудеться "Євробачення-2017"

Після перемоги Джамали Україна отримала право на проведення "Євробачення-2017". П'ять міст висловили бажання прийняти у себе конкурс. DW вирішила порівняти шанси імовірних кандидатів.

До першого червня в Україні очікують отримати від Європейської мовної спілки - організатора "Євробачення" - умови проведення фінальної частини конкурсу. Адже після перемоги Джамалив Стокгольмі Україна здобула право на проведення наймасштабнішого телевізійного музичного конкурсу у світі. Мери Києва, Львова, Одеси, Дніпра та Херсона заявили про готовність прийняти в себе "Євробачення-2017".

Керівництво країни поки не поспішає визначати місце проведення фінальної частини конкурсу. "Публічний відбір має відбуватися між усіма містами-претендентами. Де саме відбудеться конкурс, варто вирішувати не на урядовому рівні. Самі міста повинні це визначити на основі того, яке з них запропонує кращі умови", - заявив журналістам прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Відповідна інфраструктура

Однією з умов прийняття "Євробачення" є наявність транспортної інфраструктури, перш за все - сучасного міжнародного аеропорту, який поєднує місце проведення конкурсу з європейськими мегаполісами. Аеропорти є в усіх перерахованих містах. Але в Херсоні та Дніпрі вони застаріли. "Херсонський аеропорт переважно обслуговує чартерні рейси, аеропорт у Дніпрі зараз максимально завантажений через зруйнування донецького аеропорту", - пояснив директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.

Найкращими він назвав аеропорти Львова та Києва, які відремонтували до чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. "В одеському аеропорту тільки зараз відбувається реконструкція. Інвестор обіцяє все закінчити найближчим часом. Але коли саме - поки що невідомо", - зауважує Вовк.

Комфортно розмістити гостей пісенного конкурсу зможуть також не всі міста, впевнений президент асоціації готелів і рестораторів України Дмитро Заруба. Згідно з його даними, найбільше готелів, що зможуть прийняти учасників та фанатів конкурсу, у Києві, Львові та Одесі.

"У Херсоні багато турбаз, а в Дніпрі готелів, але більшість із них не відповідає європейським стандартам", - сказав Заруба. Він прогнозує, що на концерт приїде близько 20 тисяч глядачів, і готелі Києва, Львова чи Одеси легко зможуть їх розмістити. "Варто розуміти, що приїдуть не клієнти п'ятизіркових готелів, а ті, хто користується, як правило, послугами тризіркових готелів, а таких готелів у нас досить", - відзначає Заруба. За його словами, ресторанів, кафе і барів в містах також достатньо, аби задовольнити всі потреби гостей.

Проблема - концертний майданчик

Але головним критерієм проведення європейського пісенного конкурсу є наявність у місті великого концертного майданчика, що може вмістити декілька тисяч глядачів. Арена повинна відповідати сучасним правилам безпеки та мати дах, адже для виступу артистів важливий хороший звук. З цим в Україні велика проблема.

Містких критих майданчиків немає в жодному з міст, які претендують на проведення "Євробачення-2017". Тому в своїх конкурсних заявках мери міст вказують переважно на наявність стадіонів. У Львові і Києві є сучасні спортивні арени, що залишилися після Євро-2012 і відповідають усім сучасним вимогам безпеки. Стадіони є і в Одесі, і в Дніпрі. Проте всі ці арени - без даху.

"Стадіони в нас хороші, до них були дуже жорсткі правила від УЄФА, але над ними немає рухомого даху, як наприклад, на стадіоні у Варшаві", - розповів DW експерт з проведення масових заходів, керівник оргкомітету "Євро-2012 Україна" Маркіян Лубківський.

Він відзначив, що єдиною ареною, на якій Україна може прийняти "Євробачення-2017", є київський Палац спорту, де відбувалось "Євробачення-2005". Але, за словами Лубківського, споруда морально застаріла і не відповідає сучасним вимогам. "Що стосується питань зі звуком, світлом, функціональними зонами для репетицій, розміщення волонтерських служб, охорони, то ця будівля не підходить", - сказав експерт.

Окрім цього, у Палаці спорту в Києві на кінець квітня 2017 року запланований чемпіонат з хокею, а за умовами Європейської мовної спілки місце проведення не може бути зайнятим іншими заходами протягом шести тижнів до початку пісенного конкурсу. "Євробачення" зазвичай відбувається на початку чи в середині травня.

Час збігає

У свою чергу, міністр культури України Євген Ніщук повідомив, що зараз представники українських спортивних арен обговорюють технічну можливість підготовки об'єктів до проведення пісенного конкурсу.

Зокрема, менеджмент НСК "Олімпійський" веде переговори з німецьким архітектурним бюро GMP von Gerkan, Marg und Partner, яке розробляло проект реконструкції стадіону 2008 року, щоб модернізувати спортивну арену, накривши її дахом. Яка вартість реконструкції - прогнозувати поки не береться ніхто.

У країні вже виникли палкі суперечки, де брати гроші на проведення "Євробачення" і чи «потягне» цей конкурс Україна.

Лубківський закликає уряд відмовитися від грандіозних проектів проведення конкурсу і довгого вибору міста, що прийме "Євробачення", а вже зараз приступати до організації заходу в Києві, щоб не гаяти часу.

Лубківський переконаний, що в українській столиці є вся потрібна інфраструктура та потенційно відповідна арена. З ним згодні й інші експерти. "Це ж телевізійний конкурс. Головне для нього -інформаційна мережа, супутниковий зв'язок, ретранслятори, світлове і звукове обладнання. У Києві це все є. Навіщо зайві витрати на транспортування всього цього в регіони?", - запитує Вовк.

Ідею провести півфінали і фінал в різних містах експерти вважають не зовсім раціональною. "Це ж не футбол. Я проти фантазій, адже чим більше ми фантазуємо, тим менше часу на якісну підготовку конкурсу", - попереджає Лубківський.

читайте також: dw.com

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

МВФ забраковал новую пенсионную реформу Кабмина

Изменения в законопроект о пенсионной реформе (№6614), внесенные во время его подготовки ко второму чтению, вызывают опасения у ключевых кредиторов Украины - Всемирн....

Це може бути цікавим

Рада сделала шаг к принятию бюджета на 2018 год

Верховная Рада Украины приняла подготовленный и внесенный Кабинетом министров проект государственного бюджета на 2018 год к рассмотрению....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Папу Римського звинуватили в єресі

Кілька десятків католицьких теологів, священиків і академіків висунули офіційні звинувачення в єресі в адресу Папи Римського Франциска після його промови в 2016 ро....