Політолог: Україна має поділитися досвідом Євромайдану з демократичними силами Казахстану

Про це у коментарі журналістам Соцпорталу повідомив політолог, експерт з політичних перетворень на теренах країн СНД Петро Охотін.
Нурсултан Назарбаєв перебуває при владі найдовше з усіх правителів екс-СРСР. Він збудував міцну корупційну вертикаль, яка знищує тортурами і підкупом усе, що не вписується в рамки інтересів його клану. Рідні диктатора проживають у Швейцарії та США, оплачуючи розкіш за рахунок звичайних казахстанців. Астана є союзником Росії та членом ОДКБ.  - наголосив він. - Події 21 травня в Алмати вимагають негайного засудження зі сторони України. Саме на підтримку демократичних країн чекали українці 30 листопада 2013 року після побиття студентів. Офіційний Київ повинен направити офіційну ноту з засудженням дій силовиків і вимагати покарання винних у віддачі злочинних наказів. Громадське середовище повинен в свою чергу зосередитися на розробці матеріалів щодо організації протестів у Казахстані. Україна не може бути союзником такого режиму та повинна сприяти зміні влади в Казахстані шляхом допомоги демократичним силам на основі досвіду Євромайдану.
Нагадаємо, у Казахстані 21 травня силовики не допустили акцій протесту з земельного питання. Удень в місті Алмати кількасот людей на заклик громадських активістів і всупереч тискові влади прийшли до центральної площі Республіки. Однак площа зранку була щільно оточена поліцією, згодом розпочалися затримання десятків громадян на сусідніх з площею вулицях.Водночас, за повідомленням Казахської редакції Радіо Свобода (Радіо Азаттик), був ускладнений доступ до сайту Youtube, на якому розміщуються відеосюжети про події, що відбулися 21 травня в деяких містах. Протестувальники в Казахстані висловлюють незгоду з урядовою земельною реформою, яка передбачає приватизацію аграрних земель і можливість їхньої тривалої оренди іноземцями. Сайт Радіо Азаттик 20 травня став недоступним на території Казахстану. У різних містах країни репортери Азаттик були затримані, деякі й неодноразово. Міністр інформації та комунікації Казахстану Даурен Абаєв у суботу пообіцяв з’ясувати причини затримання поліцією журналістів в ході акції протесту в країні. Влада почала «полювання» на активістів після закликів до протестів, запланованих на 21 травня. За останні два тижні хвилі арештів прокотилися по всій країні.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Выступление Эрдогана в Нью-Йорке закончилось массовой дракой

Президента Турции Реджепа Эрдогана назвали террористом, а его речь в отеле Нью-Йорка завершилась массовой дракой....

Це може бути цікавим

Участник АТО умер на полигоне в Ровенской области

На полигоне в Ровненской области умер 46-летний участник антитеррористической операции Михаил Сидор....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Канада й надалі буде надавати оборонну допомогу Україні

Україна та Канада мають намір покращити партнерство у сфері безпеки та оборони....