Оплата за допомогою селфі. Технології, що змінюють наше життя

Серед «гарячих» трендів – мобільні платежі, безконтактні розрахунки «розумними» гаджетами і біометрична аутентифікація користувачів без паролів. Про це у своєму блозі на НВ пише віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні, Молдові, Грузії Сергій Францишко.

«Кам'яний вік закінчився не тому, що у нас закінчилися камені», – зауважив Стівен Чю, фізик і колишній міністр енергетики США, коментуючи перспективу кінця нафтової ери. Так само і бачення світу без готівки виникло не через дефіцит паперових грошей. Це, швидше, неминучий виток історії, що став реальним завдяки технологіям, які здійснюють розрахунки простіше, зручніше і швидше. Як показує практика, інновації приживаються швидко: безконтактні платежі з'явилися у громадському транспорті Києва менше року тому, а зараз щодня тільки в київській підземці понад 15 тисяч поїздок оплачуються безконтактно.

Робота над більш безпечними і доступними технологіями оплати не зупиняється ні на хвилину. Серед «гарячих» трендів – мобільні платежі, безконтактні розрахунки «розумними» гаджетами і біометрична аутентифікація користувачів без паролів.

Грошова мобілізація

У 1999 році норвезький банк вперше запропонував використовувати мобільну мережу для банківських цілей. З того часу історія про те, як за допомогою телефону купувати товари, сплачувати рахунки і переводити кошти набула глобального масштабу. Згідно з опитуванням від JPMorganChase, найчастіше мобільний банкінг використовують на роботі, в ресторанах і в черзі супермаркету (при цьому 17 % опитаних зізналися, що роблять це навіть під час побачень). А за підсумками одного з наших досліджень, вже 6 з 10 власників смартфонів хоча б раз щось купували за допомогою свого гаджета.

Більше десяти років тому фундаментом для зростання безпечних мобільних транзакцій стала поява NFC (near field communication) – технології бездротового високочастотного зв'язку, що забезпечує на невеликій відстані обмін даними між пристроями. Саме на її основі були створені рішення для безконтактних платежів, у тому числі і в смартфонах. Нову сторінку в історії мобільного телефону як платіжного інструменту відкрила поява токенізації. Токенізація – це технологія шифрування фінансових даних. В процесі оплати номер рахунку змінюється на автоматично згенерований код (токен), який неможливо використовувати для шахрайських операцій. Сьогодні вона використовується в таких системах оплати як ApplePay, AndroidPay і SamsungPay. З кожним роком все більше число банків у всьому світі дозволяють підключати платіжні картки клієнтів до смартфонів.

Холодильник, який купує продукти, та інші «розумні» прилади

За даними дослідження Juniper Research, обсяг платежів з мобільних і переносних пристроїв до 2018 року досягне $95 млрд в рік. На думку експертів, серед переносних пристроїв найпопулярнішими будуть годинники та браслети. Чимало таких гаджетів було представлено на наймасштабнішій події в мобільній індустрії – Mobile World Congress в лютому цього року в Барселоні. На ньому презентували «розумні» фітнес-браслети і брендові преміум-годинники для безконтактних оплат. Скоро в платіжний інструмент будуть перетворені будь-які предмети, «що носяться», в тому числі і ювелірні прикраси.

А згідно з дослідженням компанії RS Components, до 2020 року 13 млн побутових приладів будуть підключені до інтернету. Серед останніх інновацій – додаток Groceries, що дозволяє купувати продукти прямо з будинку, вибираючи товари в онлайн-магазині супермаркеті і на екрані нового смарт-холодильника – потрібно тільки обрати товар та підтвердити купівлю PIN-кодом.

Корисні селфі

Щодня нам доводиться запам'ятовувати занадто багато інформації, і використання паролів створює додаткові труднощі як для користувачів, так і для компаній. Тому у світі активно розробляються біометричні способи аутентифікації – за відбитками пальців, голосу, серцевого ритму. У лютому у Великобританії вже запустилася оплата покупок за допомогою селфі. До цього технологія пройшла тестування в США і Нідерландах, а до кінця 2016 року з'явиться ще в 14 країнах.

Ставку на такі інновації у сфері туризму роблять не тільки фінансові установи, але і держави. Наприклад, Японія, яка очікує велику кількість гостей на Олімпійських іграх в 2020 році. Японський уряд оголосив старт пілотної програми, в рамках якої туристи зможуть розраховуватися, використовуючи відбитки пальців. Потрібно лише попередньо зареєструвати їх особисті дані та інформацію з кредитної або дебетової картки в спеціальних кіосках, встановлених в аеропортах.

Безпечний світ без паперових грошей

Постійний пошук нових рішень для оплат, інтеграція в гаджети і вихід на нові рівні захисту – все це поступово наближає реальність, в якій надання банківських послуг та поводження з фінансами стає простіше, ніж ми могли припустити. Поняття світу без готівки насправді несе в собі багато плюсів. Серед них – прозора економіка, більш розвинена система кредитування та підтримки бізнесу, а також просто економія державних коштів на випуск банкнот.

За наслідками дослідження Mobile Payments Study, у 2015 році понад 2 млн постів та коментарів в соціальних мережах і на форумах були присвячені лише мобільним платежам. Зростаючий інтерес мільйонів користувачів до нових технологій говорить про те, що суспільство все більше готове до світу без готівки, де продукти купуються в холодильнику, а годинниками і браслетами можна оплачувати рахунки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Анализ предсказал начало массового вымирания морских животных в 2100 году

Ученый из Массачусетского технологического института рассмотрел основные возмущения изотопного состава углерода на Земле, которые произошли за последние 542 милл....

Це може бути цікавим

Для Арнольда Шварценеггера сделали машину по спецзаказу, - видео

Для Арнольда Шварценеггера сделали электрический Hummer H1 с динамикой спорткара....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Доба в АТО: обійшлося без втрат, бойовики 16 разів порушили перемир'я

Минулої доби в ході бойових дій не було поранено жодного українського бійця, загиблих також немає....