Експерт розповів, чи допоможе переселенцям скасування випробувального терміну на роботі

Верховна Рада минулого тижня ухвалила зміни до  «Кодексу законів про працю щодо випробування при прийнятті на роботу». За це рішення проголосували 229 нардепів, повідомляє радіо Ера.

Новим законом збільшено перелік категорій громадян, яким не встановлюється випробування при прийомі на роботу. Серед них вагітні жінки, самотні матері, що мають дитину до 14 років або дитину-інваліда, особи, з якими укладають трудовий договір терміном до 12 місяців, особи на тимчасові та сезонні роботи та  додали категорію внутрішньо переміщених осіб.

Даний законопроект вже працює, однак, за словами юриста Центру соціальних і трудових досліджень, активіст "Соціального руху"  Віталія Дудіна, на сьогодні в Україні навіть не існує органу, який буде перевіряти дотримання даної ухвали.

- Загалом зміни є прогресивними, оскільки такі такі категорії осіб. як молодь, як жінки, зазнають більшої дискримінації. Для вирівнювання їх статусу такі заходи будуть необхідними. Але наскільки це буде працювати в українських умовах невідомо, оскільки зараз накладено мораторій на перевірки дотримання трудового законодавства. Державна служба з питань праці фактично не функціонує, оскільки вона не може здійснювати перевірки на малих та середніх підприємствах .а лише на великих, яких у нас в країні є небагато, - каже юрист.

Як зазначають фахівці,  випробувальним терміном   в українських реаліях   часто зловживають. Тобто, працівників можуть просто експлуатувати – а по закінченню випробувального терміну звільнити без згоди профспілки. В більшості випадків, безкоштовно доводиться працювати якраз внутрішнім переселенцям, продовжує Віталій Дудін.

- Відомо. що зараз переселенці страждають не від прямої дискримінації, коли у трудових колективах формується ставлення до таких осіб, стверджується, що вони мало не схильні до клептоманії, що вони можуть щось вкрасти. Лунають таки закиди від роботодавців. Це робиться, на мою думку, для того, щоб послабити позиції переселенців, щоб вони не могли користуватись підтримкою решти трудового колективу, - зазначає активіст.

А за словами, директора департаменту з питань внутрішньої політики Донецької обласної державної адміністрації Олександра Меланчука, внутрішньо переміщених осіб не стільки хвилює випробувальний термін на роботі, як те, де її знайти та де взагалі жити.

- Для внутрішньо переміщеної особи головне - це де працювати, і де жити. Перше, що треба визнати, - це  питання по житу, зробити якісь реальні соціальні будинки, де буде низька орендна плата, яка відповідатиме виплатам .які вони одержують від держави, - каже Меланчук.

Для  всіх інших кандидатів строки випробувального терміну  на новому місці роботи залишаються незмінними: для робітників, які займаються фізичною працею – один місяць, для решти - 3 місяці. А ось Європейські країни останнім часом намагаються поступово зменшувати термін випробовування.

Читайте також: Підвищення пенсійного віку законне? АПУ посилається на КСУ часів Януковича

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Італії телеканал вказав Крим територією Росії

Національна рада з питань телерадіомовлення вимагає від італійського телеканалу World Fashion Channel Europa SR L прибрати зі своїх ресурсів зображення карти, де півострів Крим....

Це може бути цікавим

Журналісти розкрили скандальні дані про нового прокурора сил АТО

Глава Військової прокуратури сил АТО Олег Цицак не проходив службу в лавах Збройних сил України....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

​Крупнейший российский банк сократит свое присутствие в Европе

Сбербанк России намерен закрыть свой бизнес в ряде европейских стран....