Лідер «Врадіївської ходи» підтримав протест лікарів з Сумщини

\'\'\'\'\'\'\'\'
\r\n

Сьогодні в місті Пирятин Полтавської області пройшов мітинг лікарів з Сумщини, які на знак протесту проти закриття своєї поліклініки пішки вирушили на Київ та на даний час крокують Полтавщиною.

\r\n

Як повідомляють активісти «Соціального руху» з місця події, на центральній площі міста виступив лідер «Врадіївської ходи» Василь Любарець, який доєднався до протесту медпрацівників. Він наголосив, що професія лікарів, як і вчителів, є найсвятішою та має належним чином підтримуватись.

\r\n

У свою чергу активіст «Соціального руху» Віталій Дудін підкреслив, що символічним є проведення даного протесту у День Європи, оскільки європейські зарплати та європейський рівень життя починається саме з почуття власної гідності та боротьби за свої права.

\r\n

Учасниця протесту, голова Вільної профспілки підприємців Валентина Коробка наголосила, що лікарі мають твердий намір дійти до Кабміну, а відомий правозахисник Володимир Чемерис нагадав, що ходу роменськиих лікарів підтримав ряд незалежних профспілок України, які обов\'язково приєднаються до них на акції у Києві.

\r\n

Саамі ж лікарі у виступах підкреслили, що їм довелося залишити звичний спосіб життя та свої сім\'ї, однак від наміру відстояти свої зарплати та робочі місця вони не відмовляться. Окрім того, за їх словами, у містечку Гребінка на Київщині склалась аналогічна ситуація з ліквідацією медзакладу і тамтешні лікарі також готові до протестів. Мешканці Пирятину, які зібрались на площі, дані наміри медпрацівники цілком підтримали.

\r\n

Звучали гасла \"За право на працю - поти ліквідації\",  \"Голодно медицина - хвора країна\", \"ай оплачує еліта медицину і освіту\". Також перед протестувальниками виступив гурт \"Аркадий коц\".

\r\n

Як відомо, медпрацівники лінійної поліклініки станції СТГО «Південна залізниця» міста Ромни вже п\'ять місяців борються за збереження медзакладу. їх змушували звільнятись без вихідної допомоги та забезпечення новим робочим місцем. Також було заблоковано рахунки поліклініки і люди не могли отримати зарплати. Лікарі у свою чергу відмовились звільнятись, а також почали вимагати передачі поліклініки на баланс району, щоб отримати можливість лікувати місцеве сільське населення, яке має труднощі з отриманням меддопомоги. З лікарями вели переговори керівництво міста, замгубернатора області, прокуратура та народний депутат Олег Лаврик, які запевняли, що всі проблеми буде вирішено. Попри обіцянки міськрада проголосувала за її ліквідацію, а лікарі п\'ять місяців залишаються без зарплати. Тож 18 травня вони почали протестну ходу та вирішили просити про солідарність мешканців населених пунктів, які будуть проходити.

\r\n

Читайте також: Роменські лікарі з піснями та гаслами почали ходу на Київ

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Украинская группа заняла третье место на конкурсе талантов в США

Коллектив Light Balance из Украины с потрясающим шоу стал финалистом конкурса America's Got Talent....

Це може бути цікавим

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Китае изобрели вакцину от кариеса

Избыток сладкого и плохой уход за полостью рта способствуют развитию кариеса и разрушению зубной эмали, от которого страдают до 90 процентов населения....