Найєм прокоментував вибори в "ДНР" та "ЛНР"

Проведення виборів без контролю над кордоном і роззброєння бойовиків суперечить українському законодавству, нормам міжнародного права і здоровому глузду. Про це на своїй сторінці в Facebook пише народний депутат Мустафа Найєм.

В останні дні це питання кілька разів наполегливо порушували на зустрічах з послами, дипломатами та іноземними політиками. Якщо коротко - я проти будь-яких виборів на окупованих територіях в нинішніх умовах. Я прихильник політичного процесу, однак те, що нам зараз пропонують, не має нічого спільного ні з політикою, ні з правом. Аргументів у мене багато, роз'яснювати буду поступово.

По-перше, я не розумію, як в принципі можна проводити такі вибори без повноцінного контролю над східним кордоном і роззброєння незаконних військових формувань на окупованій території. Таких прецедентів немає і не було у світовій історії. Це суперечить і українському законодавству і нормам міжнародного права, і здоровому глузду.

По-друге, прихильники проведення виборів, у першу чергу, наші міжнародні партнери, стверджують, що, згідно з Мінськими угодами, контроль над кордоном буде встановлено після виборів. При всій повазі до наших союзників, у мене виникає логічне запитання - хто і яким чином гарантує саме такий результат виборів? Хто і яким способом доб'ється виходу російських військ, передачу контролю над кордоном і роззброєння незаконних формувань? Чи готові наші партнери вже зараз скласти детальну дорожню карту цих заходів, в яких візьмуть участь представники країн-гарантів?

І це не примха української сторони. Хотілося б нагадати, що одного разу ми вже отримували гарантії від міжнародного співтовариства - відповідно до Будапештського меморандуму. Яким був результат, ми знаємо. При цьому важливо пам'ятати, що легітимність Будапештського меморандуму забезпечувалась, крім України, підписом президентів трьох великих держав - США, Великобританії та Росії. У той час як Мінський протокол офіційно підписаний колишнім президентом України Леонідом Кучмою, послом РФ Михайлом Зурабовим і представником ОБСЄ Хайді Тальявіні. Чому і на яких підставах ми повинні бути впевнені, що Мінські угоди, що мають значно меншу легітимність, будуть виконані?

І найголовніше. Внесення питання виборів на окупованих територіях до порядку денного Верховної Ради, впевнений, призведе до непередбачуваних наслідків. Я не бачу і не відчуваю підтримки цього питання ні в залі Верховної Ради, ні в суспільстві. Ці закони гарантовано будуть провалені, а сама спроба буде використана різними силами як зайвий привід демонстрації своєї радикальності.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Россия заинтересована в еще одной войне, — историк

Северокорейский коммунистический режим, конечно же, представляет угрозу для своих ближних и дальних соседей....

Це може бути цікавим

В сети появилось видео, как российский пилот, во время учений, стреляет по журналистам

Во время учений «Запад-2017» вертолет Ка-52 обстрелял ракетами зрителей, находившихся рядом с полигоном «Лужский» под Санкт-Петербургом....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В столице маршрутка насмерть сбила пьяного пешехода

В Дарницком районе, на улице Российской, произошло смертельное ДТП с участием маршрутки и пешехода....