Дев'ять способів, які допоможуть стати щасливим - поради психолога

Необов'язково чекати одиничних миттєвостей, які відбуваються раз на місяць або навіть раз на рік. Можна відчувати щастя кожен день.

«Іноді ми починаємо помилково думати, що радіти можна тільки великим подіям: дням народження, весіллям, святам, канікулам або хоча б вихідним. Але насправді можна навчитися бути щасливим щодня. Необов'язково чекати одиничних миттєвостей раз в місяць або навіть раз в рік», - пише психолог Маргарита Тартаковськи у колонці для psychcentral, передає НВ.

Вона називає дев'ять способів, які допоможуть вам відчувати себе щасливим кожен день:

1. Висипайтеся

Можливо, не для всіх сон прямо асоціюється зі щастям. Але, коли ви не висипаєтеся, ви втрачаєте можливість керувати своїми емоціями і, як результат, можете сказати або зробити що-небудь, про що згодом пошкодуєте.

В цілому людям потрібно від 6 до 9 годин сну – і навіть якщо ви недоспите якихось 30 хвилин, це може завдати вам емоційної та когнітивної шкоди.

2. Прислухайтеся до себе

Для того щоб відчувати себе щасливим, потрібно вміти розпізнавати свої бажання. Щоб краще зрозуміти, чого ви хочете, знайдіть час на медитації, молитви, ведення щоденника.

3. Рухайтеся

Рух – запорука щастя як в короткостроковому, так і в довгостроковому періоді, бо він покращує ваше здоров'я. Ключ у тому, щоб обрати заняття, які приносять вам радість. Це можуть бути танці, плавання, йога – все, що завгодно. Рух і вправи не повинні бути покаранням або ще однією галочкою у вашому і так майже нескінченному списку справ. Вони повинні вас радувати.

4. Відчуйте зв'язок з природою

Звертайте увагу на пейзажі, звуки, запахи і смак того, що вас оточує. Пройдіться по околицях, наберіть букет квітів або зберіть осіннього листя для гербарію.

5. Зміцнюйте свої відносини

Чим кращій стан ваших стосунків, тим щасливіше ви себе відчуваєте. Постарайтеся не допустити, щоб соцмережі замінили вам реальних друзів. Сходіть з друзями на обід або на прогулянку. Телефонуйте бабусі щонеділі. Ходіть на тренування з дружиною або чоловіком.

6. Знайдіть своє натхнення

Без натхнення щастя неможливе. Знайдіть річ, яка викликає у вас щирий інтерес, і почніть його освоювати. Це може бути який-небудь вид спорту, мистецтво або музика.

7. Більше розважайтеся

Скільки б вам не було років, бажання грати завжди залишається в людській підсвідомості. Гра – це всі заняття, під час яких ви не дбаєте про результат, а просто отримуєте задоволення від того, що робите. Співайте, фотографуйте, готуйте, малюйте, придумуйте історії.

Навіть 10 хвилин гри на день достатньо, щоб стати щасливіше.

8. Допомагайте іншим

Можливо, вам варто зайнятися волонтерством – або просто допомогти комусь перейти вулицю, посміхнутися незнайомцю або підгодувати чийсь паркометр. Все, що робить інших щасливими, робити приємно.

9. Припиніть придушувати свої почуття

Пам'ятайте, що відчувати різні емоції, в тому числі і негативні, абсолютно нормально. Всі наші відчуття – властивості людської натури. Їх не потрібно боятися.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Как Россия использует социальные сети, чтобы сеять раскол среди американцев

"Только через Facebook связанные с Россией самозванцы провели сотни миллионов взаимодействий с потенциальными избирателями, которые полагали, что общаются с собратья....

Це може бути цікавим

​Джейсон Момоа извинился за шутку 6-летней давности об изнасиловании

Так, звезда киновселенной DC Джейсон Момоа решил принести извинения за шутку 6-летней давности, которую озвучил давным-давно, еще в бытность участником каста «Игры п....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Казначей "Талибана" рассказал о схеме финансирования группировки Кремлем

"Россия спонсирует военные операции "Талибана"* против НАТО в Афганистане через тайную программу отмывания прибыли от продажи топлива", - сообщает британская газет....