У ВР визнали необхідність удосконалити систему субсидій

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення визначив шляхи удосконалення системи призначення житлових субсидій населенню. Зазначені пропозиції були підтримані під час обговорення на засіданні Комітету 18 травня 2016 року питання щодо стану призначення житлових субсидій та забезпечення державною підтримкою населення у 2014-2016 роках.

У заході взяли участь народні депутати України, Міністр соціальної політики України Андрій Рева, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, міністерств, інших органів державної влади, всеукраїнських об'єднань профспілок та організацій роботодавців, науковці.

Голова Комітету Людмила Денісова у своєму виступі звернула увагу учасників засідання на зростання кількості отримувачів субсидії: «Якщо у грудні 2014 року субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 1,1 млн. сімей або 6,5 % від загальної кількості сімей в Україні, то у березні 2016 року таку державну підтримку мали 5,1 млн. сімей або вже 34 % від загальної кількості сімей».

Окрім того, вона зазначила, що за результатами моніторингу надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та субсидій готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива проведеного Комітетом, виявлено низку проблемних питань, які стосуються стану призначення субсидій. Особливо це відслідковується в регіональному аспекті. Зокрема, різниця у кількості отримувачів субсидій, її розміру та коштів, які виділяються для її покриття з державного бюджету.

«Таку різницю у кількісних показниках між регіонами можна було б сприйняти, якщо вони були б віддалені один від одного, але у випадку, коли вони знаходяться поруч і в одному регіоні маємо найвищі показники за кількістю отримувачів субсидій та її середнього розміру, а в іншому навпаки найменші, то це вже вказує на проблему, яка потребує уваги. Наприклад, у березні 2016 року кількість отримувачів субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у Сумській області складала 59 % сімей від загальної кількості сімей, що проживає в регіоні, а у сусідніх Чернігівській та Харківській областях по 30 %. Щодо розміру, то субсидія готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у Волинській області становить 915,1 гривень, а у Львівській – 1 981 гривень», - заявила Людмила Денісова.

Оскільки, ці аспекти не залишилися поза увагою народних депутатів, Міністр соціальної політики України Андрій Рева підтримав висновок Комітету щодо необхідності підвищення доходів громадян. Також він наголосив на неспроможності окремих управлінь соціального захисту в оперативному режимі опрацьовувати інформацію, яка надходить до них для призначення субсидій громадянам.

Крім того, урядовець погодився з Головою Комітету Людмилою Денісовою у питанні щодо недосконалості механізму встановлення розміру на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, який визначають обласні державні адміністрації та зазначив, що це одне із актуальних питань.

Перший заступник Голови Комітету Сергій Каплін відзначив, що витрачання державних коштів на призначення житлових субсидій це шлях без розвитку країни та непосильний тягар для її населення.

В свою чергу, в заключному слові очільник Комітету Людмила Денісова наголосила: «Уряду необхідно переглянути політику підтримки населення в умовах зростання цін/тарифів на енергоносії. Недопустимо, щоб середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, який у березні 2016 року становив майже 1 200 гривень, перевищував розмір мінімальної пенсії в 1 074 гривень. Ця «піраміда» має бути перевернута і тому всім потрібно працювати над зміною пріоритетів у сфері соціального захисту громадян».

В цілому, за результатами обговорення питання призначення житлових субсидій та забезпечення державною підтримкою населення, Комітетом схвалено відповідні рекомендації.

Зокрема, Міністерству соціальної політики України рекомендовано невідкладно розробити та подати Кабінетові Міністрів України проект плану заходів на 2016-2017 роки щодо реалізації Стратегії подолання бідності з метою забезпечення зростання доходів населення, в тому числі шляхом запровадження нових підходів до формування мінімальних державних соціальних стандартів і гарантій, зокрема прожиткового мінімуму, а також шляхом підвищення розміру мінімальної заробітної плати у результаті удосконалення механізму її визначення.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Из-за собаки в Киеве масштабное произошло ДТП

В Киеве на улице Борщаговской в воскресенье, 22 октября, автомобиль Toyota врезался в два стоящих авто из-за собаки....

Це може бути цікавим

Украинка Анна Музычук выиграла чемпионат Европы по быстрым шахматам

Музычук получила 7 побед, 4 раза сыграв вничью....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Стало известно, почему террористы не смогли взять Мариуполь

Самой большей кадровой ошибкой руководства так называемой "ДНР" было назначение командиром Игоря Стрелкова-Гиркина, правда Мариуполь, они не взяли, так как из порт....