Банківський працівник: портрет професії

У зв'язку з черговою фінансовою кризою банківський сектор переживає непрості часи. Пік масових скорочень припав на 2015 рік, коли більшість банків закривали свої представництва на Сході країни. Однак і зараз, в результаті реорганізації, у багатьох банках проходять скорочення. Сьогодні на Міжнародному кадровому порталі hh.ua шукають роботу майже 24 тис. банківських працівників. До їх професійного свята, що традиційно відзначається 20 травня, експерти HeadHunter Україна склали портрет працівника банківської сфери.

Як показав аналіз бази резюме hh.ua, в банківському секторі спостерігається гендерна рівність - серед фахівців, що бажають знайти роботу, практично рівне співвідношення чоловіків і жінок. Трохи більше половини з них - молодь у віці 26-35 років, ще чверть - відносяться до середньої вікової категорії - 36-45 років.

Три чверті мають більш, ніж 5-річний досвід роботи. Кожен шостий працює протягом 3-6 років і 6% протягом 1-3 років. Ще 2% претендентів тільки планують побудувати кар'єру в банківській сфері.

74% співробітників мають вищу освіту (бакалавр / спеціаліст / магістр). Ще чверть - незакінчена вища. Один зі ста бажаючих працювати в банку - з середньою або середньою спеціальною освітою. А ось хорошим знанням іноземних мов банківські працівники похвалитися не можуть. Більше третини з них вказали, що не володіють англійською, ще третина мають базові знання. Кожен сьомий може читати професійну літературу. А кожен десятий стверджує, що при необхідності готовий пройти Job Interview. Ще 6% можуть вільно спілкуватися, читати і писати іноземною мовою.

Бажаючи привернути увагу роботодавців, банківські співробітники акцентують увагу на вмінні працювати в команді, хороших навичках вести переговори і залучати клієнтів. Як показав огляд вакансій, роботодавці висувають більш серйозні вимоги до претендентів, ніж можуть запропонувати ринку самі співробітники. Серед них: добре знання іноземних мов, законодавства і положень НБУ, а також спеціальних комп'ютерних програм.

Оцінити розмір зарплат в банківському секторі досить складно. Все залежить від посади і рівня компетенцій фахівця. Середня зарплатна пропозиція на сайті hh.ua знаходиться на позначці 8 тис. грн. Однак найбільш часто зустрічаються вакансії із зарплатою 4-5 тис. грн. Пошукачі більш вибагливі в зарплатних побажаннях. В середньому банківські працівники хочуть заробляти 12 тис. грн. При цьому двоє з п'яти претендують на зарплату 5-10 тис. грн., п'ята частина - на 10-15 тис. грн. і ще стільки ж погодяться на оклад в межах 5 тис. грн.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у травні 2016 року.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Арнольд Шварценеггер представил электрический Hummer

Kreisel Electric, небольшой австрийский стартап, известный впечатляющими преобразованиями автомобилей в электрокары, на этой неделе открыл новый центр исследований и ра....

Це може бути цікавим

Илон Маск выделил $15 млн на революцию в образовании

Предприниматель Илон Маск инвестировал $15 млн в программу развития глобального образования, запущенную организацией XPRIZE....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Судебная реформа: станет ли правосудие доступным для граждан

Более того, доступ к судопроизводству усложнится, считает активист ОО «Соціальний рух», юрист Виталий Дудин....