Українські реформи: магічні слова чи реальність

В Україні багато говорять про реформи і погоджуються з їх необхідністю, але складається враження, що не уточнюють, які саме реформи потрібні. Реформи ‒ це таке магічне слово в Україні. У американців кажуть: «Батьківщина і яблучний пиріг», ‒ ніхто не виступає проти батьківщини і яблучного пирога. Так само ніхто не виступає і проти реформ, але питання в тому, що саме робити. Ерік Райнерт, професор технологій управління і стратегій розвитку Талліннського технічного університету Естонії, голова міжнародного фонду The Other Canon Foundation, вважає, що Україна загубилася в нетрях 1990-х. Корисно подивитися, що відбувається в США і Європі, і змінити ситуацію.

Що стосується українського уряду, основні помилки в тому, що в Україні є люди ‒ прихильники лібертаріанства, проте вони ненавидять не тільки уряд, а й бізнес. Не замислюючись про необхідність збереження робочих місць і про те, що робітники на заводах повинні дійсно заробляти, щоб залишитися тут. Ось це проблема. Головна проблема ‒ нехтування виробничим сектором, і особливо обробною промисловістю.

Такі помилки, звичайно, ніколи не буває пізно виправити. Але чим довше чекати, тим складнішою буде ситуація. Тому очевидне рішення ‒ нова політика, спрямована не так на те, щоб говорити: «Наша промисловість така погана, давайте її кинемо», а на те, щоб усвідомлювати, що галузям необхідна реструктуризація й нові технології. Слід зосередитися на привнесенні нових технологій в українську промисловість, тому що в країні назріває дуже серйозна проблема. Якщо вона втратить свою обробну галузь, цілому поколінню молодих людей доведеться виїхати. Цього не можна допустити.

У чому політики провалилися, то це в забезпеченні зайнятості молодих людей. Необхідна економічна структура, яка б фактично створила робочі місця для молоді. Де працювати кваліфікованим молодим фахівцям, якщо Україна буде лише аграрною країною? Їм доведеться виїхати куди-небудь. Спостерігається сумна тенденція: основною експортною позицією країни стають добре освічені молоді люди, а це в корені неправильно.

Україні слід переосмислити свою стратегію, модернізувати ідеологію: «Ми повинні думати так, як Америка зараз, а не так, як Америка думала в 1990-х. Те ж саме з Європою». Зараз ще не пізно. Всі країни поступово змінюють свої підходи в цих питаннях ‒ поки не надто пізно, українська влада повинна змінити так само і свої.

Продовжуючи приділяти увагу виключно своєму виробничому сектору, Україна ризикує повторити долю Латвії, з якої виїхало 20% населення. Це істотна шкода: 20% населення тут ‒ це понад 8 млн осіб. Якщо вчинити правильно, розширити внутрішній ринок, всебічно сприяти зростанню зарплат, тоді можна чекати і процвітання, а молоді люди зможуть заробляти собі на життя в Україні ‒ без необхідності виїжджати за кордон.

Ситуація може розвиватися будь-яким шляхом. Образно кажучи, якщо вчасно змінити напрямок потоку, можна врятувати село від потопу. Якщо вчасно повернути економічний потік, можна врятувати країну від витоку населення. Питання серйозне і вельми актуальне.

джерело: Forbes

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Появилась первая криптовалюта, обеспеченная древесиной

18 Сентября стартовало предварительное ICO крупного российского проекта реального сектора экономики....

Це може бути цікавим

Доказана важность сна даже для животных без мозга

Сон оказался еще более универсальной потребностью животных: он необходим даже тем, кто вовсе лишен центральной нервной системы....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Знаменитые модели 20 столетия

Когда-то профессия модели считалась не престижной и девушки, демонстрирующие платья, были практически отбросами общества....